Taban Puanları

Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 2017 2018 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

Raylı sistemler yol teknolojisi bölümünün taban puanları kaçta kalmıştır, raylı sistemler yol teknolojisi en küçük puanı kaçtır, 20172018 başarı sıralamalarına göre raylı sistemler yol teknolojisi bölümünü kazanmak için ortalama kaç bininci olmak gerekir, raylı sistemler yol teknolojisi hangi puan türünden yerleştirme alacaktır, raylı sistemler yol teknolojisi öğrenim süresi kaç senedir, raylı sistemler yol teknolojisi bölümü en yüksek taban puanı kaçtır gibi soruların cevaplarını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Üniversite tercihinde adaylar önceki yılların taban puan ve başarı sıralamalarından yola çıkarak tercih yapmaktadırlar. Bu taban puanlar ile başarı sıralamaları listesi ise önceki yıllarda yapılan tercihler sonrasında oluşturulmaktadır. Bunların amacı adayların istedikleri bölüme girip giremeyeceklerini öğrenmek veya aldıkları puanların nerelere yettiğini anlayabilmektir. Biz de bu amaca yönelik olarak sizler için taban puan listelerini hazırlamaya devam ediyoruz.

RAYLI SİSTEMLER YOL TEKNOLOJİSİ 2017 2018 TABAN PUANLARI VE BAŞARI SIRALAMALARI

Raylı sistemler yol teknolojisi bölümünü tercih etmek isteyen adayların TYT puan türlerinden ilgili olandan yeterli puanı alması gerekecektir diyebiliriz. Bu yorumu yapabilmemizi sağlayan şey ise bölümün 2 yıllık bir önlisans bölümü olmasıdır. Bundan önceki yıllarda önlisans bölümleri YGS puan türleri ile tercih almaktaydı, yapılan değişiklik ile YGS’nin yerini TYT’nin alacağı öngörülebilir.

Raylı sistemler yol teknolojisi bölümünü tercih etmede kullanılan en küçük puan 173,89685 ile Atatürk Üniversitesi’ne aittir. Yine en yüksek taban puan ise 201,52721 Afyon Kocatepe Üniversitesi’ne aittir. Bu aralıkta bir puan almak veya ortalama ilk 650 bine girmek de adayı bu bölüme sokabilir.

Tercih döneminde kolaylık sağlaması amacıyla hazırladığımız raylı sistemler yol teknolojisi 2017 2018 taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

Üniversite Adı Bölüm Adı  En Düşük Puan 
AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 201,52721
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ (ESKİŞEHİR) Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 190,34652
ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 187,47221
ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ (ERZURUM) Raylı Sistemler Yol Teknolojisi 173,89685

*Taban puan verileri ÖSYM’nin kılavuzları ve sitesinden yararlanarak düzenlenmiştir, yapılacak bir değişiklik için ÖSYM’nin sitesindeki duyurular esas alınacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu