20 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

20 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak?

09.02.2017
A+
A-

2017 20 Bin Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak? 2017 20 Bin Öğretmen Atamasında Mülakat Olacak Mı? Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 20 Bin Öğretmen Alımının Yapılacağını Açıkladı.

Aylardır konuşulan öğretmen atamalarına ilişkin müjdeli haber geldi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz binlerce öğretmen adayını ilgilendiren alım kararını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 20 bin öğretmen alımının yapılacağını açıkladı.

 

Milli Eğitim Bakanı atama bekleyen öğretmenlere müjdeli haberi verdi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada 20 bin öğretmen alımı yapılacağını, atamalar için duyuruların gelecek hafta olacağını söyledi. İsmet Yılmaz yaptığı açıklamada 20 bin öğretmen alımına ilişkin önemli bilgiler verdi. İşte İsmet Yılmaz’ın açıklaması:

“Başbakanımız , Maliye Bakanımız ve Çalışma Bakanımızın talimatıyla, önümüzdeki hafta duyurusunu yapacağız, 20 bin öğretmenin alımını yapacağız. Öğretmenlerimiz için hayırlı uğurlu olsun” 

Daha önce tercihiniyap.net ailesi olarak olası referandum öncesi büyük bir öğretmen alımının yapılacağını söylemiştik. Resmi açıklamanın yapılması ile birlikte yapılacak öğretmen alımı netlik kazanmış oldu. Binlerce öğretmen adayı yapılacak öğretmen alımlarının mülakatlı olup olmayacağını ve alınacak öğretmenlerin sözleşmeli olup olmayacağını merak ediyor. Ayrıca 20 bin öğretmen alımının ne zaman yapılacağı da merak konusu. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki yapılacak 20 bin öğretmen alımı mülakatlı olacak ve alınacak öğretmenler sözleşmeli öğretmen olarak görev yapacak. Ayrıca alımın Şubat ayı içerisinde yapılmas öngörülüyor.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERİCİHİNİYAP.NET

20 bin ogretmen ataması

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.