2017-2018 Pilot Nasıl Olunur? Pilot Maaşları Ne Kadar?

Türk Silahlı Kuvvetleri ve İçişleri Bakanlığı bünyesinde Uzman Çavuş rütbesi ile istihdam edilen personeller 2017 ile 2018 yıllarında ne kadar maaş almaktadır? Uzman Çavuş maaşları ne kadar? 2017-2018 uzman çavuş maaşları ne kadar?

21.12.2017
A+
A-

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) son yıllarda yapılan değişikliklerle birlikte profesyonel ordu konsepti hedefiyle bazı değişikliklere gitmektedir. Bu dönüşümün merkezinde ise uzman çavuşlar yer almaktadır. Çünkü çok sayıda uzman çavuş alımı yapılmakta ve profesyonel eğitim alan uzman çavuşlar sahada daha çok görev almaktadır. Peki bu zorlu mesleğ iyapan personeller ne kadar maaş almaktadır? Uzman çavuşlar ne kadar maaş alır?

2017-2018 Uzman Çavuş Maaşları

2017 yılı itibari ile uzman çavuş olarak göreve başlayan personeller 3 bin türk lirası civarında maaş almaktadır. Fakat şunu belirtmek gerekir ki iç Anadolu ve batı bölgelerinde çalışan personeller 3 bin lira maaş almaktadır.Doğu bölgesinde çalışan uzman çavuşlar ise operasyonlara, aile yardımına, çocuk yardımına bağlı olarak 5 bin 500 türk lirasına kadar maaş alabilmektedir.

Uzman çavuşlar çıktıkları operasyonlara bağlı olarak ek ödenek almaktadır. Doğu bölgelerinde çalışan personeller haliyle daha fazla operasyon görevi icra ettiğinden daha fazla maaş almaktadır.Ayrıca doğu bölgesinde çalışan uzman çavuşlar görev tazminatı da almaktadır.

Daha önce belirttiğimiz gibi Türk Silahlı Kuvvetleri ordunun yapısını profesyonel orduya göre değiştirmektedir. Bu nedenle uzman çavuşların sayısı artmaktadır. Ayrıca uzman çavuşların sayısının artışı bu unvandaki personellerin mesleki şartlarında iyileşmeye gidilmesi sonucunu doğuracaktır. Uzman çavuşların maaşlarının birkaç yıl içerisinde artması beklenmektedir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.