YKS

2017 ÖSYM Üniversite Tercihleri Nasıl Yapılır?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi’nin (ÖSYM) resmi internet sitesi osym.gov.tr adresinde yer almakta olan Aday İşlemleri Sistemi aracılığı ile 18 Temmuz 2017 tarihinden itibaren ÖSYS 2017 üniversite tercih başvuru işlemleri başladı. ÖSYM tarafından milyonlarca öğrencinin beklediği tercih işlemleri duyurusu sonunda yapıldı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi resmi internet sitesi www.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılabilecek üniversite tercih işlemlerini adaylar 18 Temmuz 2017 tarihi ile 26 Temmuz 2017 tarihleri arasında yapabilecek.

Üniversite Tercih İşlemleri Nasıl Yapılır? 

ÖSYM 2017 üniversite başvuruları nasıl yapılır? Üniversite tercih işlemleri nasıl yapılır? 2017 ÖSYM Üniversite tercih işlemleri nasıl yapılır? www.tercihiniyap.net ailesi olarak sizler için üniversite tercih işlemlerini adım adım inceledik.

Öncelikle adayların ÖSYM’nin resmi internet sitesi www.osym.gov.tr adresi üzerinden Aday İşlemleri Sistemine giriş yapmaları gerekmektedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine giriş yapmak için lütfen bu bağlantıya tıklayınız: https://ais.osym.gov.tr

İkinci adım olarak adayların Aday İşlemleri Sisteminden ÖSYS 2017 üniversite yerleştirme seçeneğine tıklamaları gerekmektedir.

Üçüncü adım olarak sisteme giriş yapabilmeniz için ÖSYM şifreniz ve T.C. kimlik numaranız ile giriş yapmanız gerektiğini söylemeliyiz.

Dördüncü adım olarak ise özenerek hazırladığınız tercih listenizi, başka bir deyişle 24 bölümlük tercih listesinizi sisteme girmeniz gerekmektedir. 

Beşinci ve en önemli adımda ise önizleme üzerinden tercihlerinizi kontrol etmeniz ve ardından kaydet tuşuna basarak işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu