2018-2019 Ehliyet Sınavı Ne Zaman? Ehliyet Sınavı Saat Kaçta?

Ehliyet sınav giriş belgesi nasıl alınır? Ehliyet sınavı ne zaman? Ehliyet sınavı saat kaçta başlayacak? İşte 10 Şubat 2018 ehliyet sınavı ile ilgili bütün soruları cevapladığı haberimiz..

08.02.2018
A+
A-

2018 yılı içerisinde gerçekleştirilecek ilk ehliyet sınavı 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Yapılacak ehliyet sınavının nerede ve ne zaman gerçekleştirileceği ise adaylar için büyük önem teşkil ediyor. Sürücü belgelerini bir an önce almak isteyen sürücü adayları ehliyet sınavına girebilmek için sınav giriş belgesinin nasıl ve nereden alacağını, sınavın nerede yapılacağını, ne zaman yapılacağını merak ediyor. İşte 10 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştirilecek ehliyet sınavının nerede, ne zaman ve nasıl yapılacağına ilişkin tüm soruların cevapladığını haberimiz..

EHLİYET SINAV GİRİŞ BELGESİ NASIL ALINIR?

18 yaşını doldurmuş bireylerin katılabildiği ehliyet sınavına çok az bir zaman kaldı. Sınava ilk kez girecek olan kişiler veya daha önce girmiş ancak başarılı olmamış sürücü adayları ehliyet sınav giriş belgeleri Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürücü kursiyerlerine sınavdan yaklaşık 1 hafta önce gönderilir. 10 Şubat’ta gerçekleştirilecek ehliyet sınavınının sınav giriş belgelerini kayıtlı olduğunuz sürücü kursiyerlerinden temin edebilirsiniz.

EHLİYET SINAVI NE ZAMAN? SAAT KAÇTA?

2018 yılının ilk ehliyet sınavı 10 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Ehliyet heyecanıyla sınava hazırlanan binlerce sürücü adayı için sınav saat 14.00’da başlayacak.

Ehliyet alabilmek için ilk olarak 10 Şubat’ta yazılı sınava katılacak olan adaylardan başarılı olanlar direksiyon sınavına katılacak. Yazılı sınavda adaylara toplam 50 soru sorulacak. Bunlardan 12 tanesi ilk yardım, 23 tanesi trafik, 9 tanesi motor, 6 tanesi trafik adabı sorularıdır. Bu 50 sorudan 35 doğru yapanlar, bir sonraki direksiyon sınavına girmeye hak kazanacak. Yazılı sınavda baraj puanı 70’dir.

EHLİYET ALMAK İÇİN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

● B ve G ehliyet sınıfları için 18 yaşını bitirmiş olmak.

● A1, A2, F ve H ehliyet sınıfları için 17 yaşını bitirmiş olmak.

● A1, A2, B, C, D, E, F, G ve H ehliyet sınıfları için en az ilkokul düzeyinde eğitim almış olmak.

● C, D ve E ehliyet sınıfları için 22 yalını doldurmuş olmak.

● Sabıka kaydının olmadığına dair dilekçeyi kurs müdürlüğüne teslim etmek.

● Nüfus cüzdanı fotokopisini Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

●”Sürücü olur” sağlık raporunu almış olmak.

● Son 6 ay içinde çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğrafı Özel MTSK Müdürlüğüne teslim etmek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.