2018-2019 Kurbanlık Fiyatları Ne Kadar?

Dünyadaki milyonlarca Müslüman Kurban Bayramı için hazırlıklara başladı. Aylar süren bekleyiş sonrasında Kurban Bayramına sayılı günler kaldı. Peki Kurban Bayramındaki en önemli konu olan kurbanlık fiyatları 2018 yılında ne kadar? 2018-2019 kurbanlık fiyatları ne kadar? Kurbanlık fiyatları 2018 ne kadar? Küçükbaş ve büyükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar?

04.07.2018
A+
A-

Milyonlarca Müslümanın özlemle ve büyük bir heyecanla beklediği Kurban Bayramı yaklaşıyor. Milyonlarca Müslüman Ramazan Bayramını büyük bir huzur içerisinde geçirdi. Şimdi de Kurban Bayramı gerçekleştirilecek. Müslümanlar Kurban Bayramı gelmeden önce bayram için hazırlanmaya başladı. Hem Kurban Bayramında alınacak kurbanlıklar için hem de ev hazırlıkları için para biriktirilmeye başladı. Vatandaşlar alışverişe çıkmaya başladı. Peki 2018-2019 döneminde kurbanlık fiyatları ne kadar? Kurbanlık fiyatları 2018 ne kadar? www.tercihiniyap.net ailesi olarak bu soruyu sizin için cevaplamaya çalıştık.

KURBANLIK FİYATLARI 2018 NE KADAR?

Enflasyon rakamları pek çok şeye etki ettiği gibi kurbanlık fiyatlarını da etkiledi. Enflasyon fiyatlarına bağlı olarak kurbanlık fiyatlarının yüzde 10 civarında zamlanması bekleniyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanları almak için şimdiden kurban kesecekler sıraya girdi. Peki 2018 yılı içerisinde en düşük büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık fiyatları ne kadar olacak?

2018 yılı içerisinde en düşük büyükbaş kurbanlık fiyatının 7 bin Türk Lirası civarında olacağı, en düşük küçükbaş kurbanlık fiyatının ise 1000 Türk Lirası civarında olması bekleniyor. Kurbanlık fiyatlarıyla ilgili olarak  hayvan üreticilerinin masrafları kritik önem taşıyor. Hayvan üreticilerinin enflasyonun üzerinden bir zam yaparak kurbanlıkları satışa çıkaracağını tahmin etmek zor değil. Bu nedenle ağustos  ayında açıklanacak kur kurbanlık fiyatlarında belirleyici olacak.

2018-2019 KURBANLIK FİYATLARI NE KADAR?

Kurban bayramına yalnızca sayılı günler kaldı. Bu nedenle marketlerde ve pazarlarda şimdiden kurbanlık satışına başlandı. Üreticiler kurbanlıklarına enflasyon nedeniyle yüzde 10’un üzerinde zam uygulayacak. Ancak zam bununla sınırlı kalacak. Türkiye’de ülke genelinde Kurban Bayramı için yeterli kadar hayvan olduğu belirtiliyor. Bu nedenle et fiyatlarının artması beklenmiyor.

2018-2019 KÜÇÜKBAŞ KURBANLIK NE KADAR?

2018-2019 döneminde küçükbaş hayvanların Kurban Bayramında 1000 (bin) Türk Lirası civarında satılması öngörülürken büyükbaş hayvanların ise ortalama 7 bin Türk Liradan satılması bekleniyor. Kurbanlık fiyatlarında en belirleyici olan ise yükselen döviz kuru.

Geçtiğimiz yıl pazarda büyükbaş kurbanlık hayvanlar 5 bin Türk Lirası ile 25 bin Türk Lirası arasında satışa sunulmuştu. Küçükbaş hayvanlar ise 500 Türk Lirası ile bin 500 Türk Lirası arasında satılmıştı. Geçen yıl Kurban Bayramında yapılan satışlar nedeniyle 10 milyar Türk Lirası üzerinde gelir elde edilmişti.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.