2018-2019 SGK Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

e-Devlet uygulaması üzerinden en çok kullanılan hizmet SGK Hizmet Dökümü hizmetidir. Peki SGK Hizmet Dökümü nasıl alınır? SGK Hizmet Dökümü nedir? SGK Hizmet Dökümü ne işe yarar? İşte cevabı..

03.05.2018
A+
A-

e-Devlet sistemi www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden hizmet vermektedir ve içinde milyonlarca vatandaşın her gün yararlandığı binlerce hizmet barındırmaktadır. Bu hizmetlerden biri de SGK Hizmet Dökümü hizmetidir. e-Devlet uygulaması üzerinden kolaylıkla alınabilen bu hizmetten faydalanmak için turkiye.gov.tr adresine girmeniz gerekmektedir. 40 Milyon civarında kullanıcısı olan e-Devlet sisteminde farklı kurumlara ait 3 binden fazla hizmet bulunmaktadır. Yapılan çalışmalar sonucunda 2018 sonu ve 2019 başı döneminde kamu kurum ve kuruluşları tarafından verilen her hizmetin e-Devlet üzerinden verilmesi planlanmaktadır. Uygulama ile SGK Hizmet Dökümü dışında onlarca hizmetten de faydalanabilirsiniz.

2018-2019 SGK HİZMET DÖKÜMÜNDE HANGİ BİLGİLER BULUNUR?

e-Devlet üzerinden rahatlıkla ve hızlıca alınabilen SGK Hizmet Dökümü 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü olarak 3’e ayrılır. Sosyal Sigortalar Kurumu (SGK) na bağlı olan vatandaşlar için 4A hizmet dökümü, Bağ-Kur’a bağlı olan vatandaş için 4B hizmet dökümü ve Emekli Sandığına bağlı olanlar için de 4C hizmet dökümü belgesi alınmaktadır.

SGK Hizmet Dökümünde yer alan bilgilerin ne olduğu da sık sık araştırılan konular arasındadır. SGK hizmet dökümünde hangi bilgiler bulunur?

– Sigortalıya ait temel bilgiler

– Sigortalının çalıştığı gün sayısı

– Primlerin ödeme tarihleri

– İlk defa girilen işin giriş ve çıkış tarihleri

– Hangi aylarda sigortanın ödendiği bilgisi

– Çalışılan şirket bilgileri

2018-2019 SGK HİZMET DÖKÜMÜ NASIL ALINIR? 

SGK Hizmet Dökümünün nasıl alınacağı hala bilinmemektedir. SGK Hizmet Dökümü almak isteyen vatandaş e-Devlet uygulamasının resmi internet sitesi olan turkiye.gov.tr adresi üzerinden giriş yapar. Ardından da e-Hizmetler bağlantısı açılır. “Sosyal Güvenlik Kurumu” menüsü üzerinden 4A, 4B ve 4C hizmet dökümü bağlantıları ile SGK hizmet dökümü sorgulaması yapılabilir. Ayrıca ana sayfadaki arama butonundan da arama yapılabileceği gibi sık kullanılan hizmetler kısmından da faydalanılabilir.

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki e-Devlet uygulaması üzerinden en çok kullanılan hizmet SGK Hizmet Dökümü uygulamasıdır.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.