2018 Hakimlik Sınavı Tarihi Belli Oldu!

2018 yılında kaç hakim ve savcı alınacağı ve sınavın ne zaman olacağına dair Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül'den önemli açıklamalar geldi! Detaylar haberimizde!

18.10.2018
A+
A-

Adalet Bakanı Sayın Abdulhamit Gül katıldığı canlı yayında 2018 Hakimlik Savcılık Sınavının ne zaman yapılacağını açıkladı. Yapılan açıklamaya göre;

Sınav tarihi; 29 Aralık 2018

Alım Sayısı; 1600 Hakim ve Savcı Adayı

Sınava başvurulara dair detayların önümüzdeki kısa dönemde netleşeceğini beklemekteyiz. 

Alınacak Adayların Kaçı Adli Yargı Kaçı İdari Yargı Hakimliği için?

Toplu bir sayı veren Abdulhamit GÜL daha evvel yaptığı açıklamada 1100 Hakim Adayı alacaklarını açıklamıştı. Bu sayının 1000’i Adli Yargı Hakimi, 100’ü ise İdari Yargı Hakimiydi. Bu kez açıklanan sayının 1600 olması her iki alan için de kontenjan artışı olabileceği ihtimalini akıllara getirdi. Ancak Sayın Gül ilave 500 rakamının Avukatlıktan geçiş için olduğunu belirtti.

Peki Kimler Hakim ve Savcı Olabilecek?

İdari Yargı Hakimliği alımında yapılan değişikliklerden sonra alıma kimlerin başvuracağı konusu henüz netlik kazanmış değil. Sürecin herkese açık mı yoksa Kaymakamlık Sınavı için yapılan düzenlemedeki gibi belli alanlarla kısıtanmış mı olacağı konusunda henüz bir belirlilik yok. İlanda bu hususun netlik kazanmasını beklemekteyiz. Peki yapılan değişiklik neydi?

İdari Yargı Hakimliği Alımında Değişiklik! başlıklı yazımızı okumak için Tıklayınız!

İdari Yargı Hakimliği MESLEK TANITIMI için Tıklayınız!

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. asffas dedi ki:

    hayırlı uğurlu olsun vatana millete.