2018 KPSS Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) 22 Temmuz günü gerçekleştirildi. Binlerce aday aylar süren çalışma maratonundan sonra KPSS’ye girerek önemli bir aşama kaydetti. Sıra sınav sonuçlarının açıklanmasına geldi. Peki 2018 KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

A+
A-

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek ve Genel Kültür sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleştirildi. 1 milyon 234 bin 617 aday 22 Temmuz sabahı soğuk terler döktü. Saat 10:00’da sınav salonlarında hazır durumda olan adaylar için KPSS maratonu tamamlandı. Ancak sınava saatinde yetişemeyen adaylar kötü bir gün geçirdi. 120 sorunun sorulduğu KPSS tam 130 dakika sürdü. 22 Temmuz öğleden sonrasında ise Eğitim Bilimleri Sınavı gerçekleştirildi. 440 bin 324 aday sınava katıldı.

2018 KPSS SINAV SORULARI VE CEVAPLARI

2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) geride kaldı. Ancak sınav soruları ve cevapları henüz yayınlanmadı. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından açıklanacak KPSS sınav soruları ve cevapları önümüzdeki günlerde yayınlanacak.

KPSS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Binlerce aday sınav giriş belgelerini Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından resmi internet sitesi https://ais.osym.gov.tr üzerinden yayımlanmıştı. Sınav sonuçları da Ağustos ayı içerisinde ÖSYM’nin resmi internet sitesi üzerinden açıklanacak. Sınav sonuçlarının Ağustos ayı sonunda açıklanması beklense de KPSS sınav sonuçlarının Ağustos ayı ortalarında açıklanacağı belirtiliyor.  

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.