kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 yılında gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavına (LGS) 1 milyonu aşkın öğrenci girdi. Binlerce öğrenci ve veli ise şimdi sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını araştırıyor. Daha önce 22 Haziran’da açıklanacağı duyurulan LGS sonuçları için yeni bir tarih belirtildi. Peki 2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2018 LGS sonuçları ne zaman açıklanacak?
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Liseye Geçiş Sınavı (LGS) nin ne zaman açıklanacağını açıkladı. 1 Milyonu aşkın lise son sınıf öğrencisi 2018 yılında LGS’ye girdi. 2 Haziran tarihinde yapılan sınavın ne zaman açıklanacağı ise merak konusu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) LGS sonuçlarının daha önce 22 Haziran tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. Ancak bir değişikliğe gidildi.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 1 milyonu aşkın öğrencisinin girdiği LGS’nin 26 Haziran tarihinde açıklanacağını duyurdu. Oysa daha önce yayımlanan LGS başvuru kılavuzunda sonuçların 22 Haziran tarihinde açıklanacağı ifade edilmişti. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla öğrencilere bir süre daha bekleyin mesajı verdi ve LGS sonuçlarının 26 Haziran tarihinde açıklanacağını duyurdu.

İşte Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan o açıklama:

mebden lgs sonuç tarihine güncelleme... sonuçlar ne zaman açıklanacak

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.