2018 Şubat Atamalarında İl İlçe Emri Verilecek mi?

2018 yılının şubat ayında yapılacak atamalarda il emri ve ilçe emri talepleri hakkında…

06.12.2017
A+
A-

2018 Şubatta İl Emri Verilecek Mi?

İl emri ve ilçe emri ailesi bölünen öğretmenlerin en haklı talebi, ailelerinden kopmadan öğrencilerine verimli olabilmek. Sözleşmeli öğretmenlere hiçbir şekilde tanınmayan kadrolu öğretmenlere ise dönem dönem tanınan il emri 2018 Şubat özür grubu atamalarında tanınacak mı?

2018 Şubat atamaları için İl emri ve ilçe emri verilmesi konunda net konuşmak makul değil.Çünkü resmi kaynaklardan herhangi bir açıklama gelmiş değil. Milli Eğitim Bakanlığı merkez çalışanlarının söylediğine göre MEB hiçbir şekilde ilçe emrine sıcak bakmıyor! İl emri konusuna gelince bu konuda bir netlik mevcut değil ancak önceki yıllara dönüp baktığımızda ise il emri ağustos ayı özür grubunda verilirken şubat özür grubu atamalarında verilmiyor.

İl Emri Neden Ağustos Ayında Veriliyor ?

Ağustos ayında eş durumu başta olmak üzere çeşitli sebeplerle talepte bulunan kişi sayısı her zaman daha fazla oluyor. Bunun temel sebebi ise hemen hemen tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yaz aylarında atama yapması buna bağlı olarak eş durumu talebinin artması gösterilebilir.

Bütün bu bilgilere rağmen ağustos ayında verilen il emri şubat ayında kesinlikle verilmez diyemiyoruz ancak şu an gelen bilgiler olumsuz yönde. Tercihiniyap.net olarak tüm öğretmenlerimizin aileleri ile birlikte eğitim öğretim hayatlarına devam edebildiği günler diliyoruz.

Konuyla alakalı soru yöneltmek veya görüş belirtmek için tıklayınız.

3477 1 7f0814862b331cc092794c4102d65862

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.