kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

2018 Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Erteleniyor mu?

2018 yılı için 500 kişilik bir ilan ile Vergi Müfettiş Yardımcısı alacağını duyuran Vergi Denetim Kurulu’ndan garip haberler geliyor. Sınavın çeşitli gerekçelerle erteleneceği duyumları forumumuzda dolaşırken duruma dair henüz net bir açıklama gelmedi.

2018 Vergi Müfettiş Yardımcılığı Sınavı Erteleniyor mu?
A+
A-

Alım süreci;

2 Temmuz 2018 – 20 Temmuz 2018 tarihleri arasında başvurular kabul edildi. 

30 Temmuz 2018 itibariyle sınava girecek adayların listesi ve nerede sınava girecekleri yayımlandı. Yapılan duyuruya göre sınava girecek aday sayısı 1890 kişi oldu. Bu sayının düşük olması dikkat çekti. Mesleğe alınacak aday sayısının 5 katı kadar adayın sınava girmesi beklenirken başvurunun neden bu kadar düşük kaldığı ise tartışma konusu.

Sınav Ertelenecek mi? Son haberler neler?

Forumumuzda dolaşan haberlere göre sınavın ertelenmesi planlanıyor. Bu ertelemenin sebebi olarak aynı günlerde yapılacak olan PTT, Ziraat Bankası ve Sayıştay Sınavları’nın bulunması, başvurunun zaten düşük olması, katılımın da bir derece düşmesi ihtimali dillendiriliyor. 

Ayrıca kurumun başka iç planlamalarından kaynaklı olarak da bu ertelemenin gerçekleşebileceği konuşulan bir başka konu. 

Tüm bu gelişmeler yaşanırken, Vergi Denetim Kurulu yetkililerinden henüz bir açıklama gelmedi. Bu konularda hassas ve interaktif olan VDK Başkanı Sn. Hüseyin KARAKUM’dan tüm adayların beklentisi olumlu ya da olumsuz bir açıklama yaparak adayları bu belirsiz bekleyişten kurtarmasıdır. 

Gelişmeleri takip etmek için FORUM Vergi Müfettiş Yardımcılığı başlığımıza uğramayı Unutmayın!

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.