2020-2021 AÖF Dersleri Canlı Mı Olacak? AÖF Canlı Ders İzleme

2020-2021 AÖF Dersleri Canlı Mı Olacak? AÖF Canlı Ders İzleme Nasıl ve Nereden Olur? AÖF Canlı Dersler Ne Zaman Başlıyor? Açıköğretim Fakültesinde Canlı Dersler Nasıl İzlenir? Ders Kayıtları İzlenebiliyor Mu?

A+
A-

2020 yılı başlar başlamaz dünyada pek çok olumsuzluk baş gösterdi. Depremler, seller, felaketler, çatışmalar, insani krizler derken yetmezmiş gibi bir de salgın patlak verdi. Yeni tip Koronavirüs (KOVİD-19) adıyla hayatımıza giren bu virüs dünyayı kasıp kavurdu. Binlerce insan hayatını kaybetti binlercesi de risk altında yaşamak zorunda kaldı. Alınan tedbirler, alınması gereken tedbirler hayatımızı baştan başa değiştirdi. Yaşama alışkanlıklarımız değişmek zorunda kaldı. Örneğin eğitim öğretime ara verildi daha sonra da uzaktan devam etti. Sınavlar internet üzerinden yapıldı. Aylar geçmesine rağmen virüs kontrol altına alınamayınca 2020-2021 eğitim öğretim döneminde de sürecin kısmen uzaktan kısmen de yüz yüze yapılması yönünde karar çıktı. Ancak virüsün etkisi giderek artıyor. Avrupa ve ABD’de tekrar sıkı tedbirler alınıyor. Bu nedenle ülkemizde de yasaklar, sıkı tedbirler hayata geçirilebilir. Tam da bu noktada binlerce kişinin eğitim aldığı Açıköğretim Fakültesinde derslerin nasıl yapılacağı merak ediliyor. Peki AÖF dersleri canlı mı olacak? AÖF canlı dersler nasıl izlenir? Nereden izlenir?

2020-2021 AÖF Dersleri Canlı Mı Olacak?

Açıköğretim Fakültesi için yeni dönem kayıtları sona erdi. KOVİD-19 nedeniyle insanlar işleyişin nasıl olacağını merak etse de AÖF için değişen bir şey yok. Zaten açıktan devam eden bir süreç olduğu için bu zamana kadar insanlar uzaktan dersleri takip ediyordu. Bu yıl da bir şey değişmeyecek. AÖF canlı derslerle, ders tekrarları ile, videolar ile faaliyetlerini sürdürecek. 29 Ekim tarihinde AÖF kayıt yenileme ve kayıt işlemlerinin sona ermesiyle gözler derslerin yapılacağı tarihe çevrildi. Yeni dönem için, AÖF dersleri için geri sayım sürüyor.

AÖF Canlı Dersler Ne Zaman Başlıyor?

2020-2021 eğitim öğretim döneminde Açıköğretim Fakültesi canlı dersleri 2 Kasım 2020 tarihinde Pazartesi günü başlıyor. Canlı dersleri takip etmek için AÖF sistemine giriş yapmanız ve e-Kampüs üzerindeki takvim kısmından ‘Canlı Ders Takvimini’ görüntülemeniz gerekmektedir. Burada hangi dersin hangi gün saat kaçta yapılacağı görülebilir. Öğrenciler istediği zaman derslere katılabilir. Katılmadığı dersler için de ders kayıtları üzerinden derslerin tekrarını izleyebilirler.

AÖF Canlı Ders Ekranı: https://ekampus.anadolu.edu.tr/#/login

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.