2020-2021 AÖL Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Mı? AÖL Sınav Giriş Belgesi

2020-2021 AÖL Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Mı? AÖL Sınav Giriş Belgesi Yayınlandı Mı? AÖL Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak? Açıköğretim Lisesi'nden (AÖL) Mezun Olma Şartları Nelerdir?

A+
A-

Türkiye’de Açıköğretim Lisei (AÖL) bünyesinde binlerce kişi eğitim almaktadır. Yeni tip Koronavirüs salgınından en az etkilenen eğitim modelinden olan AÖL için sınav süreci devam ediyor. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde sınavlar 5-6 Aralık 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Binlerce aday Yeni Tip Koronavirüs (KOVİD-19) salgını nedeniyle sınavların yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Özellikle de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması kararı alındıktan sonra gözler yetkililerden gelecek açıklamaya çevrildi. Ayrıca AÖL sınav giriş belgesinin açıklanıp açıklanmadığı da araştırılıyor.

AÖL Sınav Giriş Yerleri Ne Zaman Açıklanacak?

Açıköğretim Lisesi ile ilgili her türlü sınav, süreç Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülüyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yürütülen sürece ve takvime göre AÖL sınav giriş belgeleri, sınav giriş yerleri 2 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak. Ayrıca sınavların iptal edilmesi ya da ertelenmesi gibi bir konunun gündemde olmadığı belirtiliyor.

Açıköğretim Lisesi’nden (AÖL) Mezun Olma Şartları Nelerdir?

  • Adayların eğitim öğçretim gördüğü toplam dönemin en az 8 dönem veya daha fazla olması gerekmektedir.
  • Adayların toplamda en az 192 veya daha yüksek kredi kazanması gerekmektedir.
  • Adayların ortak derslerin tamamında başarılı olması ya da muafiyet kazanması gerekmektedir.
  • Adayların Türk Dili ve Edebiyatı dersinde muafiyet veremeyeceklerini bilmesi gerekmektedir.
  • Türk Dili ve Edebiyatı adayların başarılı olması gereken derslerin başındadır. Bu dersten muaf olunamaz. Bu dersi veremeyen başarılı olamaz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.