2020-2021 Hafta İçi Marketler, Bakkallar Kaça Kadar Açık?

2020-2021 Hafta İçi Marketler, Bakkallar Kaça Kadar Açık? Fırınlar, Ekmek Satış Noktaları Açık Mı? Koronavirüs Salgınına Karşı Alınan Tedbirlere Göre Marketler, Fırınlar, Bakkallar Açık Mı? Kaça Kadar Çalışıyor?

A+
A-

Koronavirüs vaka sayıları Türkiye’de son dönemde yükselişe geçti. Her geçen gün tablo kötüleşiyor. Hastanelerdeki durum da iç açıcı değil. Bu nedenle tekrar sert tedbir adımları hayata geçiriliyor. Bu kapsamda önce hafta sonu sonra hafta içi kısıtlama kararları alındı. Bu durum milyonlarca kişinin hayatını doğrudan veya dolaylı yoldan etkiliyor. Özellikle de marketlerin çalışma saatleri merak ediliyor. Peki hafta içi ve hafta sonu marketler kaçta açılıyor ve kaçta kapanıyor?

Hafta İçi Marketler Kaça Kadar Açık?

Koronavrüs salgını kapsamında alınan önlemlerden biri de sokağa çıkma yasağı oldu. Bazı iş yerleri kapatıldı bazı işletmelerin de sadece gel-al ve kurye yolu ile çalışmasına izin verildi. Vatandaş da marketlerin çalışma saatlerini merak etmeye başladı. 

Yeni dönemde market, bakkal gibi işletmelerin çalışma saatleri kısıtlandı. Daha önce işletmeler hafta içi ve hafta sonu sabah 10.00 ile akşam 20.00 arasında çalışıyordu. Şimdi ise marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar ve kuruyemişçiler hafta sonu yani cumartesi ve pazar günleri sabah 10.00 ile akşam 17.00 arasında çalışacak. 

Fırınlar, Ekmek Satış Noktaları Açık Mı?

Cumartesi ve pazar günleri yani hafta sonu fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri çalışacak. Ekmek satan işletmeler faaliyetlerini sürdürecek. Yürüme mesafesindeki fırınlara gidip alışveriş yapmak serbest olacak.
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.