2020 KPSS DHBT İptal Mi Oldu? Ertelendi Mi?

2020 KPSS DHBT İptal Mi Oldu? Ertelendi Mi? 2020 KPSS DBHT Ne Zaman? 2020 ÖSYM Hangi Sınavlar Ertelendi? Kamu Personeli Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Ne Zaman?

A+
A-

Yeni Tip Koronavirüs (COVİD-19) salgını nedeniyle 2020 yılında iş, ekonomi, ticaret, eğitim, sağlık ve savunma başta olmak üzere her alan olumsuz etkilendi. Özellikle de eğitim-öğretim faaliyetleri büyük oranda iptal oldu. Uzaktan eğitime geçilse de teknolojik ve ekonomik yetersizlikler nedeniyle istenilen seviyede başarı sağlanamadı. Ayrıca salgının yayılma hızı nedeniyle yıl içerisinde bazı sınavlar ya iptal edildi ya da ertelendi. 2020’nin sonuna doğru giderken Türkiye’de yeni tedbir adımları atılıyor. Bu doğrultuda Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından bazı sınavların başvuru ve sınav tarihleri ertelendi. KPSS DHBT’de bu sınavlardan biri oldu.

2020 KPSS DHBT Ertelendi Mi? İptal Mi Edildi?

Kamu Personeli Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı kısaca KPSS DBHT ertelendi. ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklama ile pek çok sınavın ertelendiği duyuruldu. Bu sınavlardan biri de KPSS DBHT oldu.

2020 KPSS DBHT Ne Zaman?

ÖSYM Başkanı Aygün tarafından KPSS DBHT’nin ertelendiği duyuruldu. Bunun üzerine sınava girmeyi planlayan adaylar sınavın ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Koronavirüs salgınının seyrine göre yeni sınav tarihi belirlenecek. Henüz resmi bir açıklama veya bilgi yok.

2020 ÖSYM Hangi Sınavlar Ertelendi?

ÖSYM’nin sosyal medya hesabından ertelenen sınavlara ilişkn açıklama yapıldı. Buna göre ertelenen sınavlar şu şekilde:

Ertelenen sınavlar: ALES/2, YÖKDİL/2, DUS, STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ile DHBT 
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.