2020 KPSS DHBT Korona Virüsü Sebebiyle Ertelendi Mi? (ÖSYM)

2020 yılında kamu kurumlarındaki din görevlisi kadrolarına atanmak isteyenler için gerçekleştirilecek olan 2020 KPSS DHBT Korona virüs sebebiyle ertelendi mi? ÖSYM resmi açıklama yaptı mı? Detayları haberimizde bulabilirsiniz.

15.03.2020
A+
A-

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından kamu kurumlarında yer alan din hizmetlerine atanmak isteyen adaylar için gerçekleştirilecek olan 2020 KPSS DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi testi nedir? 2020 KPSS DHBT din hizmetleri alan bilgisi testi korona virüsü sebebiyle ertelendi mi? ÖSYM herhangi bir resmi açıklama yaptı mı? 2020 KPSS DHBT uygulaması nasıldır?

2020 KPSS DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı Nedir? Ne Zaman Yapılacak?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2020 yılında kamu kurumlarında yer alan din hizmetleriyle alakalı görevlere atanmak isteyen adaylar için gerçekleştirilecek olan 2020 KPSS DHBT oturumları, iki yılda bir ve çift senelerde yapılmaktadır. İki yıldır bu sınavı bekleyen ortaöğretim, önlisans ve lisans mezunu yüz binlerce din hizmetleri adayı için yapılacak olan sınav için başvuruların 29 Eylül 2020 tarihi ile 7 Ekim 2020 tarihi arasında kabul edilmesi planlanıyor. Sınavın yapılması için ÖSYM’nin duyurduğu takvimde yer alan tarih ise 22 Kasım 2020 günü. 

ÖSYM’nin bazı sınavları her sene, bazılarını ise iki yılda bir gerçekleştirmesi bağlamında KPSS tek yıl ve KPSS çift yıl ayrımının ne anlama geldiğine dair detayları aşağıda yönlendirmesine yer verdiğimiz yazımızda bulabilirsiniz;

2020 KPSS DHBT sınavında üç mezuniyet derecesinde aday için toplam iki oturum gerçekleştirilecektir. Sınavın iki yılda bir kez yapılması sebebiyle de yüksek bir katılım olması öngörülmektedir.

osym logo 3

2020 KPSS DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavının Uygulaması Nasıl Olacak?

22 Kasım 2020 tarihinde ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan ve Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı din hizmetleri kadrolarına atanmak isteyen adayların katılım göstereceği 2020 KPSS DHBT din hizmetleri alan bilgisi testi 2020 KPSS DHBT 1 ve 2020 KPSS DHBT 2 olmak üzere iki oturum halinde gerçekleştirilecek. İlk oturumda tüm adaylar için ortak sorular bulunurken, ikinci oturumda adayların lise, ön lisans ya da lisans mezunu olmasına göre farklılaşan tipte sorular adaylara yöneltilecek.

2020 KPSS DHBT 1 ve 2020 KPSS DHBT 2 sınavlarında adaylara sorulacak olan soruların hangi konulardan oluştuğuna ve oturumlara dair detaylı bilgilere aşağıda yer verdiğimiz yönlendirmeler ile ulaşabileceğiniz yazılarımızda göz atabilirsiniz;

2020 KPSS DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testinde Korona Virüsü Riski Var Mı? Covid 19 Nasıl Bulaşıyor?

2020 yılında gerçekleştirilecek olan Kamu Personeli Seçme Sınavı oturumlarından 2020 KPSS DHBT oturumları 22 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirilecektir. Bu tarihe kadar virüsün etkinliğinin ne olacağını kestirmek elbette güç. Ancak şu an için virüsün ne denli kolay yayılabildiği Çin’in Wuhan kentinden neredeyse tüm dünyaya ve dahi ülkemize de gelmiş olmasından anlaşılabilir. Kasım 2020 dönemine kadar virüsün seyrine göre risk durumu elbette yetkili merciler tarafından değerlendirilecektir. Covid 19 ismiyle anılan korona virüsünün bulaşma yolu solunum yoludur. Kişilerin hasta kişi ile aynı ortamı soluması ya da kişinin virüsü bıraktığı materyallere teması ile bulaşabilen hastalıktan korunmanın elbette en temel yolu hijyen kurallarına riayet etmektir. 

2020 KPSS DHBT Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi Ertelendi Mi? Resmi Açıklama Yapıldı Mı?

22 Kasım 2020 günü yapılması planlanan Kamu Personeli Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi 2020 KPSS DHBT’nin ertelenmesine dair henüz ÖSYM’den veyahut da diğer bir kamu kurumundan gelen resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Bu kurumların resmi açıklamalar ile sınavın ertelenmesini duyurması durumunda bizler de yazılarımızı güncelleyerek size bilgi aktarmaya devam edeceğiz.

2020 KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi’ne hazırlık yapan diğer adaylarla istişare etmek, her tür sorunuzu yöneltmek için Tıklayınız!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.