2020 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 KPSS Önlisans ve Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? 2020 ÖSYM KPSS Sınav Sonuçları Nasıl ve Nereden Öğrenilir?

A+
A-

Memur olma hayali kuran milyonlarca kişi aylarca hazırlandıkları Kamu Personeli Seçme Sınavına girdi. KPSS Lisans sınavı ve sonuç açıklama işlemleri geride kaldı. Şimdi gözler KPSS ortaöğretim ve önlisans sınavlarının sonuçlarının açıklanacağı tarihe çevrildi. Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) sınav açıklama işlemlerini zaman zaman beklenen tarihten daha erken tamamlayabiliyor. Yine aynısı olabilir diye binlerce aday her gün bilgisayarları ve telefonları aracılığı ile sorgulama işlemi yapıyor. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2020 KPSS Önlisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) her yıl yayınladığı sınav takvimine göre KPSS önlisans sonuçlarının açıklanacağı tarihe ilişkin de bilgi veriliyor. Buna göre KPSS önlisans sonuçları 26 Kasım 2020 tarihinde Perşembe günü açıklanacak.

2020 KPSS Ortaöğretim Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştime Merkezinin sınav takvimine göre Kasım ayı ortasında gerçekleştirilen KPSS ortaöğretim sonuçları ise 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak. Sınav sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden adayların erişimine açılacak.

2020 ÖSYM KPSS Sınav Sonuçları Nasıl ve Nereden Öğrenilir?

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen sınavlar belirlenen tarihlerde sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden açıklanmaktadır. Adaylar bu sisteme T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile girebileceği gibi e-Devlet üzerinden de giriş yapabilirler. Adaylar internetten sınav sonuçlarını öğrenmedikleri takdirde sonuçlara ulaşılamaz. Çünkü sonuçlar kağıda basılmaz ve adayalra posta yoluyla gönderilmez.
sinav sonuc

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.