2020 KPSS Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak?

2020 KPSS Sınav Sonuçları Açıklandı Mı? Ne Zaman Açıklanacak? KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür sınavı ne zaman sonuçlanacak? KPSS Lisans Alan Bilgisi sınavı ne zaman açıklanacak?

A+
A-

Türkiye’de binlerce işsiz bulunuyor. Yıllarca iş bulamayan kişilerin önlerindeki en önemli seçeneklerden biri KPSS’ye girmek ve memur olmaya çalışmak… Ayrıca özel sektörde zorlu şartlarda çalışan ve memur olma hayali kuran yine binlerce kişi bulunuyor. Tüm bu insanlar devlet memuru olmak için her yıl veya belirli aralıklarla KPSS’ye girmektedir. 2020 yılında da Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) düzenlendi. Lisans GK-GY sınavı 6 Eylül’de KPSS-A yani alan bilgisi sınavı 12-13 Eylül’de, Öğretmenlik Alan Bilgisi yani ÖABT ise 20 Eylül’de gerçekleştirildi. KPSS Önlisans ise 25 Ekim’de yapılırken Ortaöğretim sınavıysa 22 Kasım’da düzenlenecek. Din Hizmetleri Alan Bilgisi sınavı da 27 Aralık’ta yapılacak. Bu zamana kadar yapılan sınavların sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ise merak ediliyor. Milyonlarca kişi hayallerinin gerçek olup olmayacağını öğreneceği günü bekliyor.

2020 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

20 Eylül’de gerçekleştirilen son KPSS oturumunun ardından gözler sonuçların açıklanacağı tarihlere çevrildi. Sınavların üstünden günler geçmesine rağmen sonuçlar hala açıklanmadı. Adaylarsa hem ÖSYM’nin sitesini kontrol ediyor hem de sosyal medyada sınav sonuçları açıklansın çağrısı yapıyor. Oysa ÖSYM tarafından sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihler duyuruldu. KPSS Lisans GY-GK ve Eğitim Bilimleri sonuçları 22 Ekim tarihinde açılacak. KPSS Lisans Alan Bilgisi sonuçları da 22 Ekim tarihinde açıklanacak. 22 Ekim tarihi geldiğinde adaylar sınav sonuçlarını öğrenebilecek ve neler yapabileceğini anlayacak.

KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür: 22 Ekim

KPSS Lisans Alan Bilgisi: 22 Ekim

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.