2020 Öğrencilere Ücretsiz Tablet Bilgisayar Ne Zaman Dağıtılacak?

2020 Öğrencilere Ücretsiz Tablet Bilgisayar Ne Zaman Dağıtılacak? 2020 Ücretsiz Tablet Ne Zaman Dağıtılacak? Ücretsiz Tablet Almak İçin Başvuru Nereye ve Nasıl Yapılacak?

A+
A-

Yeni tip Koronavirüs salgını (KOVİD-19) nedeniyle okullar kapandı. Eğitim uzun bir süre uzaktan verildi. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde okullar kademeli olarak açılsa da hala çocuklarını okula göndermeyecek olan binlerce aile bulunuyor. Ayrıca maddi imkansızlıkları nedeniyle internete, bilgisayara ya da tablete erişimi olmayan binlerce çocuğun var olduğu da bu kapsamda gündeme geldi. Bu ihtiyacı gidermek için ücretsiz tablet dağımı uygulaması gündeme geldi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ihtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz tablet dağıtılacağını duyurdu ve dağıtıma ilişkin merak edilen sorulara cevap verdi.

2020 Ücretsiz Tablet Ne Zaman Dağıtılacak?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından öğrencilere bu zorlu süreçte eğitimlerini aksatmamaları amacıyla ücretsiz tablet dağıtılacağı açıklandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da yaptığı açıklama ile tablet dağıtımı ile ilgili detayları duyurdu. Bakan Selçuk, ücretsiz tablet dağıtımının 12-19 Ekim 2020 haftasında yapılacağını açıkladı.

Ücretsiz Tablet Almak İçin Başvuru Nereye ve Nasıl Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada ilk aşamada öğrencilere 500 bin adet ücretsiz tablet dağıtılacağı belirtildi. Bu tablet bilgisayarlar ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaştırılacak. Buna yönelik dağıtım strateji belirlendi. 12-19 Ekim 2020 haftasından itibaren dağıtım çalışmaları başlıyor. 

İhtiyaç sahibi öğrencilerin maddi durumuna bakılarak tabletler dağıtılacak. Ailesinin gelir düzeyi, eğitim alan kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam durumu, özel eğitim ihtiyaçları gibi belirlenen kriterlere bakılacak. Dağıtım aşamasında İl Milli Eğitim Müdürlükleri koordinatör olacak. Okul müdürlükleri de bu cihazları öğrencilere ulaştıracak.

Ayrıca belediyeler, yerel yönetimler, STK’lar, sivil faaliyetler de tabletlerin, bilgisayarların, desteklerin öğrencilere ulaştırılması için çaba gösterecek. Yapılan tüm yardımlar, bağışlar, bilgisayar ve tabletler ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.