2020 Okullar Açılacak Mı? Okullar Ne Zaman Açılacak?

2020 Okullar Açılacak Mı? Okullar Ne Zaman Açılacak? 2020 Anaokul, İlkokul, Ortaokul ve Liseler Ne Zaman Açılacak? 2020 Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

16.04.2020
A+
A-

Koronavirüs tedbirleri kapsamında dünya genelinde hükümetler bir dizi tedbiri hayata geçirildi. İş hayatında, sağlık hayatında, eğitim hayatında radikal adımlar atıldı. Özellikle eğitim alanında büyük adımlar atıldı. Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler kapatıldı. Eğitim öğretim faaliyetleri elektronik ortam üzerinden yapılmaya başlandı. Haftalardır evde kalan öğrenciler, öğretmenler ve veliler okulların ne zaman açıklanacağını araştırmaya başladı. Peki 2020 okullar açılacak mı? Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversiteler ne zaman açılacak?

2020 Anaokul, İlkokul, Ortaokul ve Liseler Ne Zaman Açılacak?

Koronavirüs salgını nedeniyle izolasyon süreci başlatıldı. İnsanların sosyal mesafe kuralına dikkat etmesi için pek çok yasak devreye girdi. Okullar kapatıldı. İş hayatında dönüşümlü çalışma metodu başlatıldı. İnteraktif eğitim ve çalışma formülleri uygulandı. İlk ve orta dereceli okullarda çocukların, öğretmenlerin, velilerin güvenliği için kapatıldı. Eğitime ara veildi. İlk etapta okulların 30 Nisan 2020 tarihinde açılmasına karar verilmişti. Bu süreçte geçici olarak okullar tatil edilmişti. Daha sonra 4 Mayıs 2020 Pazartesi tarihine kadar öğrencilerin EBA TV üzerinden eğitim alması kararlaştırıldı. Uzaktan eğitim uygulamasının bir süre daha devam etmesi ve okulların en azından 2020 Eylül ayına kadar kapalı olması bekleniyor.

2020 Üniversiteler Ne Zaman Açılacak?

Üniversitelerde kapatılan eğitim kurumları arasında. Binlerce öğrenci üniversiteler kapatıldığı için evlerinde kalıyor. Bazı üniversitelerde uzaktan eğitim metodu uygulanırken bazılarında eğitim faaliyeti sona ermiş durumda. Üniversitelelerin ne zaman açılacağına ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmadı. Ancak en erken ihtimalle üniversitelerin yaz okulu döneminde veya 2020-2021 eğitim öğretim döneminde açılması bekleniyor.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.