2020 ÖSYM KPSS Lisans Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2020 ÖSYM KPSS Lisans Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? KPSS Lisans Sonuçları Nereden ve Nasıl Öğrenilir? KPSS Lisans sonuçlarını öğrenmek için ne yapmam gerekiyor?

A+
A-

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Binlerce kişinin merak ettiği bu konuya ÖSYM açıklık getirdi. Devlet memuru olmak isteyen, devlette kariyer yapmak isteyen, öğretmen olmak isteyen, kamu personeli olmak isteyen binlerce aday KPSS Genel Kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri, Alan Bilgisi ve ÖABT oturumlarına girmişti. Eylül ayı içerisinde gerçekleştirilen sınavlar sonrasındaysa KPSS Lisans sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe gözler çevrildi.

Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans sonuçları için adayların heyecanlı bekleyişi ve puan hesaplamaları sürüyor. Eylül 2020 döneminde KPSS oturumları tamamlanmıştı. Şimdiyse sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe gözler çevrildi. ÖSYM ise beklenen açıklamayı yaptı. ÖSYM KPSS Lisans sonuçları 25 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak.

2020 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan açıklamada KPSS Lisans sonuçlarının 25 Ekim 2020 tarihinde Pazar günü açıklanacağı duyuruldu. Adaylar ÖSYM’nin sonuç sayfası sonuc.osym.gov.tr adresinden sonuçlarını öğrenebilecek.

KPSS Lisans Sonuçları Nereden ve Nasıl Öğrenilir?

ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak olan sonuçları öğrenmek için adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile işlem yapacak. Sisteme T.C. kimlik no ve şifrelerle girildikten sonra sonuç sorgulama ekranına girmeniz gerecek. Adayların sonuçları posta ya da e-posta ile adaylara gönderilmeyecektir. Sistemden sorgulama yapmak gerekmektedir.

KPSS Lisans Sonuç Sorgulama Ekranı: https://sonuc.osym.gov.tr/

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.