2021 Kafe ve Restoranlar Açılacak Mı? Ne Zaman Açılacak?

2021 Kafe ve Restoranlar Açılacak Mı? Ne Zaman Açılacak? 2021 Kafe, Lokanta ve Restoranlar Ne Zaman Açılıyor? Salgın Kısıtlamaları Gevşetilecek Mi?

A+
A-

Yeni tip Koronavirüs salgını 2020 yılında başladı. Hiç kimse salgını ciddiye almasa da kısa sürede salgın tüm dünyada etkili oldu. Binlerce kişi hayatını kaybetti milyonlarca kişi virüsün pençesine düştü. Sınırlar kapatıldı, seyahatler durdu, ticaret ve ekonomi bitme noktasına geldi. Üstelik salgının seyri, vaka sayılarındaki durdurulamaz artış ile birlikte çok sıkı tedbirler alındı. Örneğin kafe, restoran ve lokantalar müşteriye kapatıldı sadece paket servise izin verildi. Ancak bu durum esnafı ve işletmeleri olumsuz etkiledi. Milyonlarca kişi kafe, lokanta e restonların ne zaman açılacağını sorgulamaya başladı. Özellikle de aşılama çalışmalarının başlamasıyla birlikte bu sorular sorulmaya devam ediyor.

2021 Kafe, Lokanta ve Restoranlar Ne Zaman Açılıyor?

Türkiye’de milyonlarca kişi salgın nedeniyle zor bir hayat yaşıyor. Ancak en çok zorlananların başında hiç şüphesiz esnaf ve işletmeciler geliyor. Milyonlarca kişiye iş fırsatı sunan lokanta, kafe ve restoranların ne zaman açılacağı merak ediliyor. Aylardır sadece paket ve gel-al servis şeklinde hizmet veren işletmeler açılmadıkça daha olumsuz bir tablonun oluşma ihtimali artıyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son kabine toplantısının ardından açıklama yaptı. Koronavirüs kısıtlamalarına ilişkin olarak kabine toplantısında konunun değerlendirileceğini söyledi. Tedbirlerin çok sıkı uygulanmadığı için endişelendiklerini söyleyen Erdoğan, sürecin şu anda başarılı olduğunu, tekrar süreci tersine çevirmek istemediklerini belirtti. Gerekirse bir esneme yapılabilir mesajı verdi.

Salgın Kısıtlamaları Gevşetilecek Mi?

1 Şubat 2021 tarihinde yapılan KAbine toplantısında alınan kararlar sonrasında kısa süre sonra esnafa yönelik kısıtlamaların esnetilebileceği belirtiliyor. Özellikle de aşılanan insan sayısının artması, aşıların sonuç vermesiyle birlikte bu süreç hızlanabilir. Erdoğan özellikle vaka sayılarının azalmasıyla birlikte esnafa yönelik kısıtlamaların kalkabileceğini belirtiyordu. Buna ilişkin takvimin kısa süre içinde açıklanması bekleniyor.
 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.