2021 MEB Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak?

2021 MEB Lise Sınavları Ne Zaman Yapılacak? Lise Sınavları 2021 Yılında Ne Zaman Yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Lise Sınavlarıyla İlgili Ne Konuştu?

A+
A-

Yeni tip Koronavirüs Salgını nedeniyle 2021 yılında eğitim öğretim faaliyetleri alt üst oldu. Okullar önce kapandı, sonra açıldı. Virüsü okullardna uzak tutmak için her yöntem denense de en sonunda okullar tekrar açılmaya başladı. Mart 2021 süreciyle açılan okullarda sınavların ne zaman yapılacağı da merak konusu oldu. Aylardır uzaktan devam eden eğitime alışan öğretmen, öğrenci ve veliler sınavların ne zaman yapılacağını merak ediyor. Peki MEB lise sınavlarının ne zaman yapılacağını duyurdu?

2021 MEB Lise Sınavları Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2021 yılı için yüz yüze eğitimin Mart ayı itibarıyla başlayacağını duyurdu. Özellikle de üniversiteye hazırlanan lise öğrencileri ise sınav tarihlerini araştırmaya başladı. Bakan Selçuk tarafından yapılan açıklama ile lise sınavlarına ilişkin takvim de netleşti. İşte yeni dönemde yapılacak lise sınavları için üzerine anlaşılan tarihler…

Ortaöğretim kurumlarında sorumluluk sınavlarına ve birinci dönemde yapılamayan sınavlarına binlerce öğrenci girecek. Bu nedenle bu sınavların internet üzerinden mi yoksa yüz yüze mi yapılacağı merak ediliyor. Ayrıca sınavların tarihleri de merak konusu. Öncelikle sorumluluk sınavları ve ilk dönem yapılamayan sınavlar 2021 yılında yüz yüze yapılacak.

Sınavlar 8 Mart 2021 tarihinde pazartesi gününden itibaren 3 haftayı geçmeyecek şekilde eğitim kurumu alan zümre başkanları kurulunca belirlenip planlanacak. 

Eğitim kurumu müdürlükleri tedbirlikleri aldıktan sonra sınavlar uygulanacak. Birinci döneme ilişkin işlemler 26 Mart Cuma günü, sorumluluk sınavıyla ilgili işlemler de 31 Mart çarşamba gününe kadar e-Okul sistemine işlenecek ve süreç tamamlanacak.

Lise Sınavları 2021 Yılında Ne Zaman Yapılacak?

2020-2021 eğitim öğretim yılının ilk dönemine ilişkin sınav işlemlerini tamamlayan okullar ikinci dönemin birinci sınavlarını 9-26 Mart 2021 tarihlerinde yapacak.

Birinci döneme ilişkin sınavların tamamlanmadığı okullar ikinci dönemin birinci sınavlarını ise 29 Mart-16 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirecek.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.