2021 Öğretmenler Aşı Olmak Zorunda Mı? Öğretmenler Ne Zaman Aşı Olacak?

2021 Öğretmenler Aşı Olmak Zorunda Mı? Öğretmenler Ne Zaman Aşı Olacak? Yüz Yüze Eğitim Başlarken Öğretmenler Ne Zaman Aşılanacak?

A+
A-

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle en çok eğitim sektörü olumsuz etkilendi. Okullarda uzaktan eğitime geçildi, yüz yüze eğitime ara verildi. Bu karar milyonlarca öğrenci, öğretmen ve veliyi olumsuz etkiledi. 2021 yılıyla birlikte de virüse karşı aşı uygulaması başladı. Türkiye’deki vatandaşlar 4 gruba ayrıldı. İlk grupta yer alan sağlık çalışanlarının aşılanması tamamlandı. Kritik meslek gruplarındakiler ve öğretmenlerin aşılama sürecine geçildi. Peki 2021 öğretmenler koronavirüs aşısı olmak zorunda mı? Öğretmenler ne zaman aşı olacak?

2021 Öğretmenler Aşılanacak Mı? Öğretmenler Aşı Olacak Mı?

Eğitim öğretim faaliyetlerinin aksamamamı için yüze yüze eğitime geçiş süreci başladı. Ancak virüsün yayılmasını da engellemek için tedbirler alınıyor. Hatta öğretmenler için aşılama süreci de başladı. Geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin de Koronavirüs Aşısı vurulacağı açıklandı. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yürütülen süreçte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmenler adına ilk aşı vurulan eğitimci oldu. Bakan Selçuk öğretmenlerin aşılamasına başlandığını söyleyerek “Öğretmenlerimizle beraber, aşının ilk dozunu olduk” ifadelerini kullandı.

Milyonlarca öğretmenin aşılama süreci başladı. Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre öğretmenler koronavirüs aşısı olacak. Öğretmenlerin ne zaman aşılanacağı e-Nabız uygulaması üzerinden öğrenilebileceği gibi okul yönetimleri tarafından da bu konuda bilgi paylaşılacak.

2021 Öğretmenler Ne Zaman Aşı Olacak?

Öğretmenler de aşılamada öncelikli gruplara dahil edildi. Yüz yüze eğitime geçiş süresinde öğretmenler de aşılanacak. Bu kapsamda öğretmenler adına ilk aşı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a vuruldu. Selçuk aşılama sonrasında “Öğretmenlerimizle beraberiz. Öğretmenlerimizle beraber aşının ilk dozunu olduk. Daha sonra öğretmenleriniz sağlık kuruluşlarında aşılarının yapılması söz konusu olacak. Sağlık Bakanlığı planlama yapıyor. Biz listesini ilettik.” ifadelerini kullandı. Öğretmenler ne zaman aşılanacaklarına ilişkin bilgiyi kısa mesaj sorgulama yöntemiyle öğrenebilecek ve randevu sistemi oluşturulacak.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.