2021 Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?  15 Tatil Ne Zaman?

2021 Yüz Yüze Eğitim Ne Zaman Başlıyor?  15 Tatil Ne Zaman? 2021 Okullarda Yüz Yüze Eğitime Ne Zaman Geçilecek? 2021 Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor? İkinci Dönem Ne Zaman Başlıyor?

A+
A-

Yeni tip Koronavirüs salgını (COVİD-19) tüm hayatı olumsuz etkiledi. Ancak en çok eğitim faaliyetleri olumsuz etkilendi. 2020-2021 eğitim öğretim döneminde her şey altüst oldu. Sınavlar iptal edildi veya ertelendi. Okullar kapandı veya yüz yüze eğitime geçti. Belirsizlikle geçen ayların ardından yüz yüze eğitime geri dönme sinyalleri gelmeye başladı. Milyonlarca kişi her gün “yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor?” sorusunu sorarken salgın nedeniyle uzaktan eğitim hala devam ediyor. Bu kapsamda 2021 yılındaki eğitim faaliyetlerinde ilk dönem bitiyor. 15 Tatille birlikte ikinci ara tatil de yarıyıl tatilinin sonunda yapılacak. 3 Hafta sürecek 15 tatilin ardından da okullar açılacak. Peki yüzyüze eğitim ne zaman başlayacak 2021?

2021 Okullarda Yüz Yüze Eğitime Ne Zaman Geçilecek?

Her geçen gün uzaktan eğitimin ne zaman sona ereceği merak ediliyor. Yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı soruluyor. Milyonlarca veli, öğrenci ve öğretmeni ilgilendiren bu soruyla ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklama yaptı. Bakan Selçuk 15’tan sonra yüz yüze eğitime geçileceği mesajını şu şözlerle verdi:

“15 Şubat’tan itibaren toplumun, ailelerin, annelerin, babaların, çocukların durumuna baktığımızda okulların artık mümkün olduğu kadar daha yüksek bir kapasiteyle açılması gerektiği noktasında bir kararlılığımız var”

2021 Yarıyıl Tatili Ne Zaman Başlıyor? İkinci Dönem Ne Zaman Başlıyor?

Birinci dönem 22 Ocak 2020 tarihinde Cuma günü sona erecek. 25 Ocak 2020 tarihinde Pazartesi günü ise 15 tatil başlayacak. Yarıyıl tatili 2021 yılında her zaman olduğu gibi 2 hafta sürecek. Ancak ikinci dönemde kullanılacak ara tatilin de eklenmesiyle tatilin süresi 3 haftaya çıktı. İkinci dönemse 15 Şubat 2021 tarihinde Pazartesi günü başlıyor.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.