23 Nisan'da Kapanma Mı Gelecek

23 Nisan’da kapanma mı olacak? 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması gelecek mi? 23-25 Nisan tarihleri arası tam kapanma mı olacak?

21.04.2021
A+
A-

Koronavirüs ile mücadele zor günler geçirerek devam ediyor. 1 Mart 2021 tarihindeki normalleşmenin ardından geçen 1.5 aylık süreçte vaka sayıları ve ölüm rakamları korkunç sayılara ulaştı. Ramazanın gelmesi ile birlikte uygulanmaya başlanan yasaklar da ne yazık ki fayda etmiş değil. En yüksek vaka sayıları ile en yüksek ölüm oranlarını görmeye başladık. Uzmanlar hala tam kapanma konusunda ısrarlı olsalar da bakanlık şimdilik öyle bir karar almış değil fakat 23 Nisan’ın cumaya gelmesi nedeniyle hafta sonu yasakları ile birleştirerek 3 günlük yasak getirilmesi gündemde.

23 NİSAN’DA YASAKLAR OLACAK MI?

Cuma günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda hafta sonu cumartesi ve pazar ile beraber 3 günlük sokağa çıkma kısıtlaması uygulanabileceği konuşulanlar arasında. Eğer bu durum gerçekleşirse 23 Nisan geçen sene olduğu gibi kalabalık bir biçimde kutlanılamayacak.

Henüz bu konu hakkında hiçbir resmi kanal üzerinden net bir açıklama yapılmamış olsa da Bilim Kurulu’nun bu yönde tavsiyesi olduğu belirtiliyor. İçişleri Bakanlığı’nın da ek bir genelge ile bu yönde karar alması mümkün ve olası görünüyor.

Ayrıca sadece 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için değil sonraki günler için de kapanma yaşanabileceği ve daha sert ve sıkı tedbirler getirileceği de konuşulanlar arasında. Yapılacak kabine toplantısında tam kapanma ihtimali konuşulabileceği gibi kalabalık mekanların ve AVM’lerin kapatılmasına yönelik kararlar alınabileceği de konuşuluyor.

21 NİSAN KORONAVİRÜS TABLOSU

Sağlık Bakanlığı ve Bakan Fahrettin Koca tarafından paylaşılan günlük koronavirüs tablosu da 21 nisan için yayımlandı. Son 24 saat içerisinde 318.839 test yapılırken vaka sayısı 61.967 olarak ortaya çıktı.

Hasta sayısı 2932’yi bulurken vefat sayısı da Türkiye için en yüksek rakamı görerek 362 olarak açıklandı.

21 nisan 2021 koronavirus tablosu

Her geçen gün vaka sayılarının artışının sürmesi ve özellikle ölüm oranlarının da artması ile birlikte hem 23 Nisan hem de sonraki günler için tam kapanmanın ne kadar acil olduğu bir kez daha görüldü.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.