31 Aralık Perşembe ve 1 Ocak Cuma Canlı Ders Olacak Mı?

EBA üzerinden 2020 – 2021 eğitim öğretim sürecini uzaktan eğitim ile takip eden milyonlarca öğrencinin merak ettiği konu olan 31 Aralık 2020 Perşembe günü ve 1 Ocak 2021 Cuma günü canlı ders olacak mı? Sorusunun cevabını MEB üzerinden aldığımız bilgiye göre yazımız devamında görebilirsiniz.

29.12.2020
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 2020 – 2021 Eğitim Öğretim dönemi birinci yarıyılı EBA üzerinden uzaktan eğitim üzerinden devam etmektedir. Gerek öğrenciler gerekse de eğitimciler açısından oldukça zor bir yarıyılın devam ettiği covid-19 pandemi döneminin yılbaşında canlı ders yapılacak mı? 31 Aralık 2020 ve 1 Ocak 2021 tarihlerinde EBA’da canlı ders olacak mı? Milyonlarca öğrencinin bu tarihlerde derslerin yapılıp yapılmayacağını merak etmesi üzerine bu konuya açıklık getirmek istedik.

Koca bir yılı geride bırakmak üzere olduğumuz bu günlerde, 2020 yılının neredeyse tamamını salgınla mücadele ederek tamamladık. Covid-19 virüsü ülkemizde ilk kez görüldüğü 11 Mart 2020 tarihinden bugüne salgınla mücadele ederek yılın sonuna geldik. Mücadele kapsamında devlet tarafından alınan önlemlerin mecburi olarak birçok alanın olumsuz yansıması oldu. Hiç kuşkusuz bu alanlar içerisinde en fazla etkilenen camia, eğitim camiası oldu. MEB tarafından alınan kararlarda eğitim ve öğretim süreci son iki dönemdir uzaktan eğitim programlarıyla sürdürülmeye devam ediyor. Uzaktan eğitimle sürdürülen dersler gerek eğitimciler gerekse de öğrenciler açısından çok verimli olmasa da önce insan sağlığı anlayışı üzerinden bu döneminde bu şekilde tamamlanacağı açıklandı. Uzaktan eğitimin devam ettiği ve 15 Şubat’a kadar bu şekilde devam edeceğinin açıklanmasının ardından da milyonlarca öğrenci yılbaşının yaklaşmasıyla birlikte 31 Aralık Perşembe günü ve 1 Ocak Cuma günü EBA’da canlı ders olacak mı? Sorusunun cevabını merak etmeye başladı.

eba da 31 aralik persembe ve 1 ocak cuma canli ders olacak mi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yayımlanan 28 Aralık – 1 Ocak 2021 haftası EBA TV yayın akışına bakıldığında 31 Aralık Perşembe günü tüm gün ders yayınlarının devam edeceği ve 1 Ocak 2021 günü ise resmi tatil olduğu için ders yayınlarının olmayacağı açıklandı. Buna göre yılbaşı öncesi son gün canlı dersler devam edecekken, yılbaşı gününde canlı ders olmayacak.

31 Aralık 2020 Canlı Ders Yapılacak Mı?

Buradan yola çıkarak 31 Aralık Perşembe günü resmi tatil olmadığı için gün boyunca okullar EBA platformu üzerinden canlı dersler yapacaklar ve öğrenciler bu derslere katılabileceklerdir. Yılbaşı öncesi yılın son gününde dersler devam edecek. Sakın ola bugün okul olsa tatil gibi ders yapılmazdı diye düşünerek EBA’ya girmeyi ihmal etmeyin. Normal zamanda olduğu gibi o günlük ders programınızda Perşembe günlerinde hangi dersleriniz varsa 31 Aralık 2020 Perşembe günü o dersler anlatılmaya devam edecek.

1 Ocak 2021 Canlı Ders Yapılacak Mı?

1 Ocak 2021 Cuma günü ise resmi tatil olduğu için o gün canlı dersler yapılmayacaktır. Cuma gününü tatil olması hasebiyle EBA’ya bakmayabilirsiniz. Bir hafta önce hangi konuda kaldıysanız, 8 Ocak 2021 tarihinde kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Yazımızı okuyan bütün öğrencilere bu süreçte kolaylıklar diler, başarılı bir dönem geçirmelerini temenni ederiz. Mutlu yıllar arkadaşlar…

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. Nedir Derdi dedi ki:

    1 Ocak tatilken, 31 Aralık'ta neden ders var? Zaten yorulduk yeter da. Çok önemli bir günde ders çalışmasak. İyice garip bir hal aldı eğitim sistemi.