666 Sayılı KHK Haksızlığı Artık Bitmeli!

666 sayılı khk eşit işe eşit ücret adıyla gelen ancak sadece ünvanı temel alan bu düzenleme artık bitmeli.

27.04.2017
A+
A-

666 sayılı khk olarak adlandırılan uzman, müfettiş, denetçi gibi kadroların maaşlarını düzenleyen ve devletin en çok sorumluluk ve yük alan personellerinin maaşını kurumların iş yüküne, yaptığı işe  vs bakmaksızın eşitleyen adaletsiz sistem kalkmalı.

Maliye Bakanlığı tarafından binbir ısrarla önce Kanun Hükmünde Kararname daha sonra ise geçmişe yönelik yasa (30. madde) olarak çıkarılan üst kurul uzmanları başta olmak üzere merkez kadroların haklarını gasp eden 666 sayılı KHK ile 12.01.2015 tarihinden bun yana süren bu haksızlık artık bitmeli.

Elinde önce yüksek sonrasında düşürülmüş maaş aldığını gösteren bordrosu olan memurlar dahi var.Bu üst kurul uzmanları kime ne yaptı?Artık bırakın üst kurul uzmanlarını AYM dahi bu soruyu sorma noktasına geldi bugün yine bir iptal kararı yine 666 sayılı khk !

Bu defa hazine uzmanları yönünden 666 sayılı khk yine hukuka uygun bulunmadı çünkü hukuka uygun olması imkansız. 666 sayılı khk her iptal edildiğinde kanunla vs ile milletvekillerine işin aslı anlatılmaksızın torba yasalar ile son dakika maddeleri ile 2016’da yasa çıkarıp 2012’den itibaren uygulayarak nereye varılmak isteniyor?

Başta sayın bakan olmak üzere değerli bürokratlarımızdan eşit iş yapmayan aynı unvandaki personellerin maaşlarını 2012 yılından bugüne kadar düzenleyen düzenlemeden vazgeçmelerini ümit ediyoruz.

Konuyla ilgili daha fazla detay için tıklayınız.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. şükrü yüksel dedi ki:

    bi sorum olacaktı ben engelliyim kırmızı recete kulalanıyorum ehliyet alabilirmiyim