9. Dönem Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı Mülakat Sonuçları Açıklandı!

6 aylık bir bekleyişin ardından 9.Dönem SG Denetmen Yardımcılığı mülakat sonuçları açıklandı! Adaylar uzun bekleyişin ardından sonuçlara kavuşmanın sevincini yaşıyor.

19.04.2018
A+
A-

Sonuçlar Açıklandı!

Kurum Başkanı Sn. Dr. Mehmet Selim BAĞLI’nın sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı duyuruya göre sonuçlar;  uyg.sgk.gov.tr/sinavsonuc adresi üzerinden öğrenilebilecek.


İlanın Gelişinden Bugüne Kadar Neler Oldu?

-17 Temmuz 2017 tarihinde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 300 İİBF/SBF, 100 Matematik/İstatistik/Aktüerya Alanları için olmak üzere 400 Kişilik ilana çıkıldı. 

-Ön Başvurular 17 – 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında kabul edildi.

-11 Ağustos 2017 tarihinde sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi yayımlandı.  Sonuçlara göre İİBF/ alanından mülakata katılacak 1200. adayın puanı 84,28, İstatistik/Matematik/Aktüerya alanları içinse mülakata katılacak 400.adayın puanı 72,36 olarak gerçekleşti. 

-18  Eylül- 5 Ekim 2017 tarihleri arasında Sözlü Mülakatlar gerçekleştirildi. 

Peki Adayları Şimdi Neler Bekliyor?

Asil olarak kazanan 400 aday için il tercihi süreci geliyor. Bu süreçte adaylar, 20 il + 1 re’sen atama seçeneği üzerinden tercih yapacaklar. Duyrulan iller arasında 20 tercihi ile bir ile yerleşemeyen adaylar, 21. seçenek ile kurumun re’sen atayacağı yerde göreve başlayacaktır. Bu seçeneği açıp açmamak ise adayların elindedir, zorunlu değildir.

Bu süreçten sonra yedek adaylar için boş kalan il kadroları duyurulacak ve yedek adaylar da benzer bir tercih süreci ile atama sürecine dahil olacaktır. 

Meslekte Adayları Neler Bekliyor?

Sosyal Güvenlik Denetmen Yardımcılığı hakkında ayrıntılı MESLEK TANITIM yazımız için Tıklayınız!

10. Dönem Denetmen Yardımcılığı Alımı Ne Zaman?

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.