Kimdir

Abdulkadir Uraloğlu Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında? Mesleki Kariyeri

Dönem dönem kulislerde kabine değişikliğine dair haberler dolaşıyor. Bu haberlerde bürokrasiden veya iş dünyasından insanların isimleri farklı bakanlıklar için geçiyor ve kamuoyunda merak uyandırıyor. Özellikle bu kulisler ile birlikte listede adı geçen kişiler hakkında kimdir, nerelidir, evli mi, kaç yaşında, ne iş yapıyor gibi sorular internette sıklıkla aranıyor.

Abdulkadir Uraloğlu da son dönemlerde adı bakanlık ile anılan isimlerden bir tanesi. Haberimizde Uraloğlu’nun biyografisini bulabilirsiniz.

ABDULKADİR URALOĞLU KİMDİR?

Karadenizli bir ailenin oğlu olan Abdulkadir Uraloğlu 19 Ocak 1966 tarihinde Trabzon’da doğdu. Meslek hayatı başlayana kadar yaşantısı Trabzon’da geçen Uraloğlu’nun ilköğretim eğitimi tamamlandıktan sonra Akçaköy Lisesi’ne başladığı biliniyor. 1983 yılında liseden mezun olan bürokrat daha sonra üniversite hayatına da Trabzon’da devam etmiştir.

ABDULKADİR URALOĞLU EĞİTİM HAYATI

Abdulkadir Uraloğlu liseden mezun olduktan sonra Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazanarak kayıt yaptırmıştır. 1988 yılında buradan başarı ile mezun olan Uraloğlu öğrenim hayatında farklı bir yol çizmek yerine direkt çalışmaya başlamıştır.

ABDULKADİR URALOĞLU’NUN MESLEKİ KARİYERİ, ALDIĞI GÖREVLER

abdulkadir uraloglu mesleki kariyeri, gorevleri

Taze bir mezun iken 1989 yılında Karayolları Genel Müdürlüğü’nde mesleki yaşamına başlayan Abdulkadir Uraloğlu bütün hayatını devlette ve bürokrasi içerisinde geçirmiştir. 1989 yılında Erzurum 12. Bölge Müdürlüğü Etüt Ekip Mühendisi olarak başladığı meslek hayatına aşağıdaki görevlerde bulunarak devam etmiştir.

1990 ila 1998 yılları arasında Karayolları Ankara 4. Bölge Müdürlüğü’nde çeşitli görevlendirilmeler

1998 yılında Karayolları Erzurum 12. Bölge Müdürlüğü Yapım Başmühendisliği

2003 yılında Karayolları Trabzon 10. Bölge Müdür Yardımcılığı

2005 yılında Karayolları Kayseri 6. Bölge Müdürlüğü

2006 yılında Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürlüğü

2009 yılında kısa bir süreliğine Karayolları Bursa 14. Bölge Müdürlüğü

2009 yılında tekrar Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürlüğü

2012 yılında Karayolları İzmir 2. Bölge Müdürlüğü

23 Temmuz 2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Karayolları Genel Müdürlüğü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Karayolları Genel Müdürlüğü’ne getirilen başarılı mühendis ve bürokratın 2021 yılında halen bu görevi sürmektedir.

Bunlara ek olarak Uraloğlu,

Yollar Türk Milli Komitesi (YTMK) Başkanlığı

Karayolları Vakfı (KAV) Başkanlığı gibi görevleri sürerken;

Acil Eylem Planı kapsamında yoğunluk kazanan Bölünmüş Yollar, 2012-2023 YİD Otoyol Projeleri yapım sürecinde; Bölge Müdür Yardımcılığı, Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlük gibi görevlerde de bulunmuştur.

<div></div>

ABDULKADİR URALOĞLU’NUN ÖZEL HAYATI, KAÇ YAŞINDA, EVLİ Mİ?

abdulkadir uraloglu ozel hayati, evli mi, kac yasinda

Başarılı bürokrat İzmir Bölge Müdürlüğü görevini sürdürdüğü sırada 2015 yılında görevinden istifa etmiş ve Adalet ve Kalkınma Partisi Trabzon Milletvekilliği aday adayı olmuştur. O dönem aday gösterilmeyen Uraloğlu daha sonra görevine dönmüş ve bürokrasideki başarılarını sürdürmüştür.

Çevresi tarafından sevilen ve saygı duyulan Uraloğlu çoğu siyasetçimiz gibi Trabzonludur. 1966 doğumlu olan bürokrat 55 yaşının içindedir. Evli ve üç çocuk babası olduğu bilinmektedir.

<div></div>

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu