kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Adalet Bakanlığı 300 İdare Memurluğu Öğrencisi Alımı Başvuru Şartları 2019

Adalet Bakanlığı 300 İdare Memurluğu Öğrencisi Alımı Başvuru Şartları 2019 nelerdir? Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak 300 İdare Memurluğu Öğrencisi alımı yapacak. Peki personel alımı ne zaman? Başvuru tarihleri ne zaman? Başvuru şartları ne zaman?

Adalet Bakanlığı 300 İdare Memurluğu Öğrencisi Alımı Başvuru Şartları 2019
A+
A-

2019 yılının ikinci yarısı başlarken personel alım ilanları da ardı ardına geldi. Başta İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı binlerce kişilik personel alım ilanları yayımladı. Öğretmen, polis, bekçi, hemşire, memur alımları binlerce atama bekleyen kişinin yüzünü güldürdü. Bu bakanlıklara ek olarak Adalet Bakanlığı da önemli bir ilan yayınladı. Adalet Bakanlığı tarafından paylaşılan ilana göre 300 idare memurluğu öğrencisi alınacak. 300 kişilik alım binlerce kişiyi heyecanlandırdı. Pek çok kişi alıma ilişkin sorular sormaya ve araştırma yapmaya başladı. Peki 300 idare memurluğu öğrencisi alımı nasıl yapılacak? Sözlü sınav olacak mı? Başvuru şartları nelerdir?

Adalet Bakanlığı 300 idare memurluğu öğrencisi alımına ilişkin önemli bilgiler paylaştı. Buna göre alıma başvuru yapmak isteyen kişilerin başvuru tarihlerine dikkat etmesi gerekiyor. İdare memurluğu öğrenci alımı için başvurular 19 Ağustos tarihinde alınmaya başlanacak. Başvurular 2 Eylül 2019 tarihine kadar devam edecek. Peki başvurular nerelere yapılacak? Adayların Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı olarak faaliyet yürüten bilgi işlem şube müdürlüklerine gitmeleri gerekmektedir. Bu müdürlük, şeflik ve bürolara başvuru yapılacaktır. Adaylar posta ya da elektronik ortamdan başvuru yapamayacaktır.

300 İdare Memurluğu Öğrencisi Alımı Başvuru Şartları

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapacak 300 İdare Memurluğu Öğrencisi alımı yapacak. 300 kişilik bu alıma başvuru yapmak isteyen adaylarda aranacak bazı şartlar var. İşte başvuru şartları…

Adayların Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmaları gerekmektedir.

Adayların yapılacak sınavın son başvuru tarihinde erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamalıdır. Askerlik çağına gelmemek, muvazzaf askerlik hizmetini yapmak, ertelemek, tecil ettirmek yedek sınıfa geçmek gerekmektedir.

Adayların 2 Şubat tarihi itibariyle  18 yaşını doldurmuş olması merkezi sınav tarihi itibariyle 35 yaşını bitirmemiş olması gerekmektedir.

Adayların güvenlik soruşturmalarının olumlu sonuçlanması son derece önemlidir. 

Adayların görevlerini yapmalarını engelleyecek fiziksel, ruhsal hiçbir rahatsızlık ve engellerinin bulunmaması gerekmektedir. Bu durumu da alacakları raporlar ile kanıtlamaları önemlidir.

300 kişilik alımda KPSS şartı da aranmaktadır. Adayların 2018 KPSS Lisans KPSSS P3 puan türünden en az 70 puan almaları gerekmektedir.

Adayların en az dört yıllık lisans eğitimi veren üniversitelerden mezun olmaları veya denkliği olan yabancı fakültelerden veya yüksek okullardan mezun olmaları gerekmektedir.

SORU GÖRÜŞ VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.