Kimdir

Ahmet Melik Türkeş Kimdir? Nerelidir? Eğitimi ve Kariyeri Nasıl? Kaç Yaşında?

Son zamanların başarılı muhabirlerinden Ahmet Melik Türkeş kimdir sorusu internette aranan konulardan bir tanesi oldu. Genç muhabir hakkında bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

AHMET MELİK TÜRKEŞ KİMDİR?

Ahmet Melik Türkeş 3 Temmuz 1995 tarihinde Ankara’da Çankaya ilçesinde doğmuştur. Babası Mehmet Türkeş Milli Eğitim Bakanlığı’nda tarih öğretmeni olarak görev yapmış ve emekli olmuştur. İlköğretim eğitimini Amasya’da tamamlayan muhabirimiz lise ve üniversite eğitimini ise başkent Ankara’da almıştır.

2009 yılında Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’nde öğrenim görmeye başlayan Ahmet Melik 2013 yılında buradan mezun olmuştur.

AHMET MELİK TÜRKEŞ’İN EĞİTİM HAYATI

Ahmet Melik Türkeş liseyi bitirir bitirmez 2013 yılında Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nü kazanarak lisans eğitimini almaya başlamıştır. 2017 yılında buradan mezun olan Türkeş 2021 yılında Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Gazetecilik Anabilim Dalı üzerine yüksek lisans öğrenimi almaya başlamıştır. Halen bu üniversitedeki eğitimi sürmektedir.

AHMET MELİK TÜRKEŞ’İN MESLEK HAYATI, KARİYERİ

Ahmet Melik Türkeş 2017 yılında henüz mezun olmadan önce Kanal A’da editör olarak çalışmaya başlamıştır. Kanal A’dan sonra muhabir olarak 2017 yılında TGRT kanalına geçiş yapan Türkeş çoğu muhabir gibi en alt basamaklardan başlangıç yapsa da çok kısa sürede kendisini savunma ve diplomasi alanlarında yaptığı haberler, kendisine has tarzı ve üslubu ile göstermeyi başarmıştır.

Yakışıklı ve genç muhabir TGRT’deki başarılı yükselişinin ardından CNN Türk kanalının ilgisini çekmiştir ve 2020 yılında CNN Türk’e transfer olmuştur. CNN Türk Ankara Büroda görevli muhabir olan Ahmet Melik Türkeş kısa sürede savunma haberleri ve yaptığı yayınlarla dikkat çekmeyi başarmıştır.

ahmet melik turkes kariyeri, egitimi, yaptigi haberler

AHMET MELİK TÜRKEŞ’İN HABERLERİ

Genç muhabir daha yolun başında olduğu yayıncılık hayatında oldukça önemli ve güzel haberlere imza atmıştır ve atmayı da sürdürmektedir. Ayrıca sosyal medya platformu Twitter’ı da aktif olarak kullanan muhabirimiz geleneksel medya ile sosyal medyada habercilik faaliyetlerini sürdürmektedir. Yaptığı önemli haberlerden, işlerden bazıları şunlardır;

Doğu Akdeniz’deki 20 yıllık enerji mücadelesinde ilk kez bölgeye giden ve Fatih Sondaj Gemisini koruyan Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı savaş gemilerinde yaşananları gözlemleyen muhabir oldu.

S-400 ve F-35 tartışmaları sürerken milli hava savunma sistemi HİSAR ile yaptığı ilk yayınlarla da dikkat çekmeyi başardı.

Milli Muharip Uçak, Aksungur İHA, Nurol Ejder gibi önemli savunma sanayii projelerini haberleştirdi.

Bunların yanı sıra 2021’de Fransız üretimi Cougar tipi helikopterin düşmesinin ardından Türk Havacılık ve Uzay Sanayii bünyesindeki yerli helikopter geliştirme çalışmalarını haberleştirmesiyle önemli bir işe imza attı. Yerli GÖKBEY helikopteri ve T-70 helikopter haberleri ile ses getirdi.

Ayrıca Irak’ın kuzeyinde devam eden terörle mücadele operasyonlarını izleyen ve Hakurk’taki Koç Tepe Üs Bölgesine ilk kez giderek yaşananları aktardı.

AHMET MELİK TÜRKEŞ’İN ALDIĞI ÖDÜLLER

Yakışıklı muhabir muhabirlik kariyerine yönelmeden önce henüz öğrenciyken arkadaşları ile katıldığı Kamera Elinde Geleceğin Cebinde Kısa Film Yarışması’nda çektiği kısa film ile birçok film arasından 6. Olarak derece yapmış ve özel eğitim ödülü kazanmıştır.

Genç bir muhabir olmasına karşın yılın en iyi muhabiri ödülüne layık görülmüştür.

AHMET MELİK TÜRKEŞ ASLEN NERELİ? KAÇ YAŞINDA? ÖZEL HAYATI

ahmet melik turkes ozel hayati, kac yasinda, nereli

Ahmet Melik Türkeş baba tarafından Sinoplu anne tarafından ise Amasyalıdır. 1995 doğumlu olan Türkeş 26 yaşındadır.

Ahmet Melik Türkeş ilk, ortaöğretim ve üniversite hayatı boyunca basketbol, futbol, hentbol gibi sporlarla da uğraşmıştır fakat eğitim hayatı ve kariyeri nedeni ile aktif bir sporculuğa yönelmemiştir. Bunun dışında edebiyat ve şiir ile aynı zamanda da sinema ile ilgilenmektedir.

Son zamanların dikkat çeken genç muhabirlerinden olan Ahmet Melik Türkeş’in ismini daha fazla duyacağız gibi duruyor.

Bir Yorum

  1. Ekranda çok görmeye başladım bu muhabiri Türkeş'in akrabası mı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu