kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

ALES 2016 sonbahar sınavı gerçekleştirildi

ALES 2016 sonbahar sınavı gerçekleştirildi

ALES 2016 sonbahar sınavı gerçekleştirildi
A+
A-

tercihiniyap.net

ALES sonuçları ALES 2016 ne zaman açıklanacak ALES 2016 sonbahar sonuçları sınav sonuçları… ALES 2016 Sonbahar Sınavı 09.30’da başladı.

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM tarafından tüm Türkiye’de 81 şehir merkezi ile Kıbrıs-Lefkoşa ve Kırgızistan-Bişkek’te gerçekleştirildi. ALES 2016 Saat 09.30’da başlayan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 180 dakika-3saat sürdü.

ales 20166

Yükseköğretim kurumlarında çalışmak isteyenler için ALES zorunlu

Yükseköğretim kurumları bünyesinde öğretim görevlisi, araştırma görevlisi, okutmak gibi kadrolarda açıktan ya da öğretim elemanı dışında kalan kadrolardan atanabilmek için Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına adayların girmesi gerekmektedir. Türkiye’de lisansüstü eğitim yani yüksek lisans yapmak isteyen adayların da Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına katılması gerekmektedir.

Lisansüstü öğrenim ya da yüksek lisans eğitimi almak için yurt dışına gönderilecek adayların belirlenmesi için ALES sonuçları büyük önem taşıyor.

Sınav sonuçlarını öğrenmek için adayların TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile ÖSYM’nin internet sitesine giriş yapmaları gerekecek. Adaylara sınav sonuç belgesi gönderilmeyeceği için adayların sınav sonuç takibini dikkatli yapmaları gerekmektedir.

SORU VE BİLGİ PAYLAŞIMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.