Asker Kaçağı Yoklama Kaçağı Bakaya Durumu Nedir? Para Cezası Ne Kadar?

Asker Kaçağı Yoklama Kaçağı Bakaya Durumu Nedir? Para Cezası Ne Kadar?

01.01.2017
A+
A-

tercihiniyap.net

Asker kaçağı yoklama kaçağı bakaya durumu nedir? cezası nedir?  hangi idari para cezası uygulanır? idari para cezası  ne kadar? bakaya cezası sorgulama yoklama kaçağı cezası sorgulama, öğrenme askerlik cezaları nedir? nereye ödenir? nasıl ödenir? ödenmezse ne olur? cezası var mıdır? cezalara af var mı? yurt dışına çıkabilir ?

Geçtiğimiz Nisan ayında Cumhurbaşkanı Erdoğan, asker kaçağı durumunda olan 600 bin kişiyi kastederek açıklamalarda bulundu. Milli Savunma Bakanlığı bu sözler üzerine ülke çapında asker kaçağı, yoklama kaçağı ya da bakaya durumunda bulunan kişilerin aranması çalışmalarını başlattı. Ayrıca uygulanacak olan idari para cezaları hakkında açıklamada ve bilgi paylaşımında bulundu.

Yoklama Kaçağı Nedir?

Askerlik yoklaması denilen işlem asker adayının eğitimi, yaşı, sağlık durumu bilgisi ve askerlik haline uygunluğu hakkında yapılan incelemeye verilen genel addır. Asker adayları yoklama süresi denilen zaman dilimi içerisinde yoklama incelemesinde bulunmazlar ise yoklama kaçağı denilen suçu işlemiş olurlar. Yoklama kaçağı durumunda olan kişiler ise kanuna göre cezalı duruma düşer ve haklarında ceza işlemi uygulanır.

Bakaya Nedir? Bakaya Durumu Nedir?

Bakaya cezalı duruma düşmüş suçlu kişinin belirlenen süreler içerisinde sevk ve yoklama işlemini yaptırmamış ya da işlemini yaptırdıktan sonra belirtilen süreler içerisinde birliğine teslim olmamış kişilere verilen genel addır.

Yazımızı Puanlamak İster misin?

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.