kpsstaban puanlarbaşarı sıralamalarıatama puanlarıykstyt

Atama Bekleyen Öğretmenlere Müjde! Bakan YILMAZ atama tarihini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamaları için bekleyişini sürdüren binlerce öğretmen için müjdeli haber Bakan İsmet Yılmaz'dan geldi. Habere buradan ulaşabilirsiniz.

Atama Bekleyen Öğretmenlere Müjde! Bakan YILMAZ atama tarihini açıkladı.
A+
A-

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamaları için bekleyişini sürdüren binlerce öğretmen için müjdeli haber Bakan İsmet Yılmaz’dan geldi. Öğretmenlerin bekleyişini sonlandıran Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmen atamasının gelecek ay yapılacağını açıkladı. İşte öğretmen ataması hakkında Bakan Yılmaz’ın açıklamaları…

BAKAN İSMET YILMAZ’DAN “ÖĞRETMEN ATAMASI” AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “20 bin öğretmenin mülakatını yaparak atamasını gerçekleştirdik. 20 bin öğretmenin de mülakatını tamamladık. Önümüzdeki ay atamasını yapacağız.” dedi.

Yılmaz, Sivasta Necmettin Erbakan Bulvarındaki Osman Seçilmiş Mesire Alanının açılışında yaptığı konuşmada, vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayarak, bayramın diriltici rüzgarının bereket, huzur, barış getirmesi, birlik ve beraberliği güçlendirmesi temennisinde bulundu.

Eğitim ne kadar kaliteliyse ülkenin de o kadar güçlü olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Öğrencilerimize 21. yüzyılın gerektirdiği bilgi, beceri, tutum, davranış ve değerleri kazandırmak istiyoruz. Bunun için de biz Türkiye olarak milli gelirin yüzde 5,8ini eğitime ayırıyoruz. OECD ülkeleri 5,2. Bizden daha az miktarda eğitime pay ayırmakta. Biz onlardan daha çok ayırıyoruz. Bugün 18 milyona yakın öğrenci Bakanlığımızın bünyesinde. 7 milyonun üzerinde de yüksek öğretimde var. Toplam 25 milyonun üzerinde öğrencimiz var. Türkiyenin yarınını bu 25 milyon insan şekillendirecektir. Daha kaliteli bir eğitim ve öğretimin sunulması, eğitim ortam ve süreçlerinin iyileştirilmesi için çalışıyoruz. Bu bizlerin asli vazifesidir.” diye konuştu.

Yılmaz, eğitimde fırsat eşitliğini sağlamanın vazifeleri olduğunu, geçen yıl ortaöğretime geçiş sınavında soruların tümünü doğru cevaplayanların Van, Erciş, Edremit, Muş ve Tunceliden çıktığını anımsattı.

Bu yıl da yine Varto’dan, Tunceli’den, Adıyaman’dan, Muştan, Siirt’ten, Hakkari Yüksekova da bu başarıyı yakalayan öğrencilerin bulunduğuna işaret eden Yılmaz, “İşte fırsat eşitliği budur. Kahraman kazandaki, İzmir’deki ve İstanbul’daki ile Van’daki, Tunceli’deki, Siirt’teki öğrenci aynı başarıyı gösteriyorsa eğitimde fırsat eşitliğini sağlamışsınız demektir.” ifadelerini kullandı.

Kaynak : HABERTURK

3015 1 aeea481353f717288509df1386ed2bae

Yazımızı Puanlamak İster misin?
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.