2 Yıllık Çocuk Gelişimi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 içinde çocuk gelişimi atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, çocuk gelişimi kontenjanları 2019/1 içinde en küçük ve en büyük taban puanlar kaçtır, çocuk gelişimi atamaları 2019/1 içinde kaç kontenjan ile gerçekleşti, çocuk gelişimi mezunlarının girebildiği kadrolara ait nitelik kodları kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 26.10.2019, 13:08
2 Yıllık Çocuk Gelişimi KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

Ortaöğretim ve üzeri öğrenim görmüş bireyler arasında memur olmak isteyenler kamu personeli seçme sınavı girmelidirler. KPSS ÖSYM tarafından uygulanan bir merkezi sınavdır ve adaylar bu sınavdan belli puan türlerinden puanlar alırlar. Aldıkları puanlar ile memur olmak için farklı modellerde ilanlara başvurabilirler. Bunlardan en bilinen ve aynı zamanda düzenli olanı merkezi atamalardır. Bizler sizlerin mezun oldukları bölümlerin merkezi atamalarda kaç puanlar ile atandığına dair fikir vermesi amacıyla merkezi atama taban puanları listeleri hazırlıyoruz. Bu yazımızda da KPSS 2019/1 çocuk gelişimi atama taban puanları hakkında bilgi vereceğiz.

KPSS 2019/1 ÖNLİSANS ÇOCUK GELİŞİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Çocuk gelişimi mezunu olarak merkezi yerleştirmelerde yerleşebilmek için açılan kadrolarda iki farklı nitelik koduna bakmak gerekir. Bunlardan biri tüm 2 yıllık önlisans mezunlarının başvurabildiği 3001 kodu iken diğeri çocuk gelişimi ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği 5323 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodlarına ayrılan kontenjanlara baktığımız zaman ortaya çıkan tabloya göre çocuk gelişimi mezunlarının başvurabileceği 3 kadro bulunmaktaydı. Bunlardan 3’ü de 3001 nitelik koduna sahip olan kadrolara aitken 5323 kodlu yani çocuk gelişimi ve türevi bölüm mezunlarının başvurabildiği özel kadro bulunmuyordu.

Yine KPSS 2019/1 merkezi atamalarındaki verilere baktığımızda 2 yıllık önlisans çocuk gelişimi mezunlarının atanabileceği kadrolar içinde en düşük taban puan 90,086 olarak en büyük taban puan ise 97,651 olarak karşımıza çıkmaktadır.

2 yıllık çocuk gelişimi KPSS 2019/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdaki görseldedir.

Memur alımları, çocuk gelişimi bölümü, KPSS, DGS gibi merkezi sınavlar ve bunlar gibi her konuda aklına takılanları forum saylarımıza gelerek sorabilir ve cevaplar alabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazımızda bulunanlar ve KPSS 2019/1 çocuk gelişimi atama taban puanları listesi ÖSYM’den alınarak derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte bunu yapacak kurum ÖSYM’dir ve duyuru yapacaktır ve bu duyuru herkes için geçerli olacaktır.

** Açılan kadrolara başvurabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel şartlar ve açıklamalar vardır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartlara bakmak için:

KPSS ÖZEL KOŞUL VE AÇIKLAMALAR KODLARI

Çocuk gelişimi ve diğer tüm önlisans bölümlerinin nitelik kodları için ilgili dosyaya yönlendirilmek için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMA İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS NİTELİK KODLARI

Ayrıca önlisans mezunları için ayrılan kadroların hepsine göz atmak için:

KPSS 2019/1 MERKEZİ ATAMALAR İÇİNDE YER ALAN ÖNLİSANS KADROLARI

Yorumlar (11)
Can korkmaz 2 yıl önce
Çocuk gelişim kpss atama puanı
Mısra 7 ay önce
Yanlışlıkla beğendim.
Saniye alsn 1 yıl önce
Cocuk gelişimi kpss atama puanı kactr acaba oprenebilir miyim
Nahar 1 yıl önce
97 puan
Anonim 11 ay önce
Çok yüksek Rabbim yardımcımız olsun
Zeynep ergin 10 ay önce
Yuh ya yuh desenize atama yok
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
22
açık