2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık Halkla ilişkiler ve tanıtım mezunları için 2020/1 içinde kaç kadro? KPSS 2020/1 halkla ilişkiler ve tanıtım atama taban puanları kaçta kalmıştır?

ATAMA PUANLARI 01.01.2021, 21:15
2 Yıllık Halkla İlişkiler ve Tanıtım 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Memur olmak garantili iş demek, düzenli mesai ve düzen demek, sabit maaş ve sabit gelir demektir. Tabi ki ülkemizde birçok açıdan belirsizliklerin olduğu göz önünde bulundurulursa toplumun birçoğunun hayalinde de bu düzene sahip olmak vardır. Fakat bir zamanlar daha kolay olsa da özellikle son on yıllarda memur olmak bir hayli zorlaşmıştır. Adayların KPSS adını taşıyan kamu personeli seçme sınavına girmesi, yeterli puanları alması gerekmektedir. Yeterli puan konusu da merkezi atamalarda veya ilan ile alımlarda değişiklik gösterebilmektedir. Sadece bu iki konuda değil sınavın durumuna ve alınacak kişi sayısına bağlı olarak da değişkenlik bulunmaktadır. Fakat yine de özellikle merkezi atama ile memur olmayı planlayan adayların fikir almasını sağlayacak önceki merkezi atama puanları bulunmaktadır. İşte biz sizlere bu atama puanlarını bölüm bölüm yayımlamaya çalışıyoruz. Halkla ilişkiler ve tanıtım atama taban puanlarının KPSS 2020/1 merkezi ataması içinde kaçla kapattığını yazımızın devamında öğrenebilirsiniz.

KPSS 2020/1 (ÖNLİSANS) 2 YILLIK HALKLA İLİŞKİLER VE TANITIM ATAMA TABAN PUANLARI

Halkla ilişkiler ve tanıtım mezunları birçok bölüm mezunu gibi hem kendisine özel açılan hem de ortak kadrolar olarak adlandırabileceğimiz kadrolara başvuru yapabilmektedir. Ortak kadrolar adını taşıyan kadrolar önlisans mezunları için 3001 nitelik kodunu taşıyan kadrolardır. Bunların dışında 3391 nitelik kodlu kadrolar ise 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım mezunlarına özel açılan ve onların başvuru yapabildiği kadrolara aittir.

KPSS merkezi atamalarından biri olan 2020/1 içinde halkla ilişkiler ve tanıtım mezunlarının bu şekilde başvurma şansının olduğu 25 kontenjan açılmıştı ve bunlardan 18 tanesi 3001 nitelik kodu ile her önlisans mezununun başvuru yapabildiği kontenjanlara aitken kalan 7 tanesi de 3391 nitelik kodu ile özellikle 2 yıllık halkla ilişkiler ve tanıtım mezunlarına açılan kontenjanlarındı.

Halkla ilişkiler ve tanıtım mezunu olarak başvurulma şansı olan bu kadroların içindeki en düşük puan ile kapatan kadro 73,442 puan ile kapanmış en yüksek ise 96,576 ile kapanmıştır.

Halkla ilişkiler ve tanıtım mezunlarının tercih edebildiği tüm kadrolara ait halkla ilişkiler ve tanıtım KPSS 2020/1 atama taban puanlarının listesi aşağıdaki gibidir.

KPSS, memurluk, sınavlara hazırlanma gibi her konuda bilgi edinebileceğiniz forum sayfalarımızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresi üzerinden ziyaret edebilir, sorularınızı sorabilir, paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

*Halkla ilişkiler ve tanıtım KPSS 2020/1 atama taban puanları listesi ve diğer bilgiler ÖSYM’nin yayımladığı kılavuz ve dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adayları kapsayacaktır.

Yorumlar (0)
31
açık