2 Yıllık Maliye KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​2 yıllık maliye mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en büyük kaç taban puanlarda kapattı, maliye bölümü mezunlarının ataması yapılan kontenjan sayısı 2019/1 merkezi atamasında ne kadardı, KPSS 2019/1 maliye atama taban puanları kaç puanlarda kalmıştır, önlisans maliye atamaları merkezi atama içinde belirlenen hangi nitelik kodu ile gerçekleştirilmektedir, bu kod ile ataması olan kaç kontenjan bulunmaktaydı, bu kod dışında maliye mezunları hangi kadrolara yerleşebilir gibi soruların cevaplarını burada bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 10.11.2019, 16:40
2 Yıllık Maliye KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

En az ortaöğretim kurumu mezunu bir birey memur olmak istediği anda kamu personeli seçme sınavı, KPSS isimli sınava girmelidir diyebiliriz. Bu sınavdan mezun olduğu bölüme, öğretim kurumu seviyesine bağlı olarak belli başlı bazı puan türlerinden aldığı puan ile de merkezi atama ile veya açıktan alım yapan kurumlara başvurmak suretiyle memur olma fırsatını elde edebilir. Bunlardan görece daha net olan merkezi atamalarda alınması gerekebilecek puanları her bölüm için hazırlamaya devam ediyoruz ve bu yazımızda da KPSS 2019/1 merkezi atama yerleştirmeleri sonrasında ortaya çıkan puanları maliye bölümü için vereceğiz. Sizlere fikir vermesi için oluşturduğumuz KPSS 2019/1 önlisans maliye atama taban puanları görselini aşağıda bulabilirsiniz.

KPSS 2019/1 MALİYE ATAMA TABAN PUANLARI

KPSS 2019/1 atamaları gerçekleştikten sonra ortaya çıkan tabloya baktığımızda 2 yıllık maliye mezunu bir adayın KPSS 2019/1 merkezi atamasında yerleşmesini sağlayan en düşük taban puanın 84,764 olduğu, yine maliye mezunu bir adayın aynı atamalarda yerleşmesini sağlayan en yüksek puanın ise 97,651 olduğu görülmektedir.

Maliye mezunları merkezi yerleştirmelerde iki farklı nitelik koduna sahip kontenjanlara başvuru yapabilirler. Bunlardan biri tüm önlisans mezunlarının başvuru yapabildiği 3001 nitelik kodlu kontenjanlara aitken diğeri ise maliye ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği 3181 nitelik kodlu kontenjanlara aittir.

KPSS 2019/1 merkezi atamalarında maliye mezunu adayların başvurma hakkı bulunan 34 kadro vardı. Bu 34 kadronun 3’ü 3001 nitelik kodu, yani herhangi bir önlisans programından mezun olma şartı arayan kod ile atanma şansı elde edilen kadrolara aitken diğer 31 kadro ise 3181 kodlu maliye ve türevi bölüm mezunlarının atanma hakkı elde ettiği kadrolara aitti. Maliye mezunu olarak atanabileceğiniz tüm kadroların puanlarını içeren tablo aşağıdadır.

Kamu personeli seçme sınavı, maliye bölümü ve bu bölüme ait atamalar, alımlar ve bunlar gibi tüm konularda destek alabileceğiniz forum sayfalarımız hizmetinizdedir.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Bu yazı içinde yer alan bilgiler ve KPSS 2019/1 maliye atama taban puanları görselindeki liste ÖSYM tarafından yayımlanan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru tüm adaylar için esas olacaktır.

** Açılan kontenjanlara atanabilmek için bazı durumlarda, bazı kadrolarda özel koşullar ve açıklamalar vardır.

Yorumlar (2)
srr_merve 2 yıl önce
otomasyon kpss 2020 taban puanı kac olur
msk 9 ay önce
2020/1 ve 2020/2 atama puanlarını paylaşırsanız
25
parçalı bulutlu