Adalet 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Adalet KPSS 2020/1 merkezi atama taban puanları kaçta kaldı? Adalet atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük taban puanlar kaç?

ATAMA PUANLARI 31.12.2020, 13:08 03.03.2021, 15:31
Adalet 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları genellikle KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı adını taşıyan sınava girerek girmeyi düşündüğü kurumun istediği puan türünde o kuruma girmeye yarayacak puanlar almaya çalışırlar. Merkezi atamalar için bu puan türleri Genel Kültür ve Genel Yetenek adını taşıyan testleri çözdükten sonra alınan puan türleridir. İşte bu puan türleri ile girebileceğiniz merkezi atamalar için belli bir puan almanız gerekmektedir ve bu puan alım sayısına, sınavın zorluğuna kolaylığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Yine de önceki yılların merkezi atama puanları adaylara fikir verebilmektedir ve biz de sizlere bu tip atama taban puanlarını listelemeye çalışıyoruz. Bu yazımızda KPSS 2020/1 atamaları içindeki adalet atama puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 ADALET ATAMA TABAN PUANLARI

Adalet mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik kodunu taşıyan kadrolara başvurma şansına sahiptir. Bunlardan bir tanesi 3001 nitelik kodu yani herhangi bir önlisans mezununun başvuru yapabildiği kadrolara aitken diğeri ise 3003 nitelik kodu ile yani özellikle önlisans adalet bölümü mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aittir.

KPSS 2020/1 ataması içinde de adalet mezunlarının başvuru yapabildiği 28 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 18 tanesi 3001 nitelik kodlu kadrolara ait iken geri kalan 10 kadro ise 3003 nitelik kodlu adalet mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlardı.

Adalet KPSS 2020/1 atama taban puanlarının tüm kontenjanlar için kaçta kapattığının listesi aşağıdadır.

KPSS hakkındaki her şeyi danışabileceğiniz, paylaşımları okuyabileceğiniz forum sayfalarımızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

*KPSS 2020/1 merkezi atamasına ait adalet atama taban puanları ÖSYM tarafından yayımlanan veriler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM’dir ve ÖSYM’nin yapacağı duyurular esas olacaktır.

Yorumlar (0)
28
açık