Ağız ve Diş Sağlığı KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi atama olan KPSS 2018/2 içinde ağız ve diş sağlığı atama taban puanları kaçlardadır, ağız ve diş sağlığı bölümü mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik kodu ile atanabilir, bu kod ile atanabilecek kaç kontenjan bulunmaktaydı, ağız ve diş sağlığı bölümü mezunları başka hangi nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapabilir, ağız ve diş sağlığı bölümü için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan ağız ve diş sağlığı atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Ağız ve Diş Sağlığı KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olma hayali kuran adaylar KPSS’ye girdiler ve aldıkları puanları neticesinde KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi, bu yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan önlisans atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda yol göstermesi için derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz ağız ve diş sağlığı mezunlarının yerleştiği kadrolara ait ağız ve diş sağlığı KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ATAMA TABAN PUANLARI

Ağız ve diş sağlığı mezunları merkezi atamalar içinde iki nitelik kodu ile açılan kadrolara başvurabilirler ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğeri ise 3011 nitelik kodunu taşıyan ağız ve diş sağlığı ve benzeri bölümlere özel açılan kadrolara aittir.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde ağız ve diş sağlığı mezunlarının tercih etme şansı olan toplamda 16 kontenjan vardı. Bu kontenjanların 13 tanesi herhangi bir önlisans mezunu olma şartını barındıran 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken diğer 3 tanesi de 3011 nitelik kodu yani ağız ve diş sağlığı ve benzeri bölüm mezunu olma şartı aranan kod için ayrılan kontenjanlardı.

Ağız ve diş sağlığı mezunlarınun başvurabileceği tüm bu kontenjanların atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın İzmir İleri teknoloji Enstitüsü’ne (Şoför) (İzmir) 89,123 puan ile yapıldığı görünmektedir. Ağız ve diş sağlığı bölümü mezunlarının yerleşebildiği kontenjanlar içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (Bilgisayar İşletmeni) (Ankara) 97,420 puan ile yapıldığı görünmektedir. Ağız ve diş sağlığı bölümü mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile bir yerlere yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Önlisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, ağız ve diş sağlığı mezunlarının başvurma hakkı olan ilanlar ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer alan bilgiler ve ağız ve diş sağlığı KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ölçme, seçme ve yerleştirme merkezinin yapacağı duyurular geçerli olacağı için kurumun resmi internet sitesini ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** Ağız ve diş sağlığı atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları, özel koşullar da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu özel koşulları incelemek için TIKLAYINIZ

*** Ağız ve diş sağlığı bölümü ve diğer bölümler ile ilişkili önlisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, önlisans mezunları için ayrılan kadroların tamamı için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

2018/5 AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ ATAMA TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI TEKNİKERİ 2019 MAAŞLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 19:47
YORUM EKLE