Antrenörlük Eğitimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

2019/2 merkezi atamalarında antrenörlük eğitimi kaç puan ile kapatmıştır, antrenörlük eğitimi mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için antrenörlük eğitimi bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında antrenörlük eğitimi puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 29.02.2020, 02:59
Antrenörlük Eğitimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 antrenörlük eğitimi atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 ANTRENÖRLÜK EĞİTİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Antrenörlük eğitimi mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise antrenörlük eğitimi ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4411 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında antrenörlük eğitimi mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 152 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 1 tanesi ise 4411 nitelik kodu ile yani antrenörlük eğitimi ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise antrenörlük eğitimi mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 75,850 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Antrenörlük eğitimi KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu