Bahçe Tarımı 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Bahçe tarımı atama taban puanları 2020/1 KPSS için kaçta kapadı? Bahçe tarımı atama taban puanlarındaki en büyük ve en küçük puanlar kaçtır?

ATAMA PUANLARI 01.01.2021, 19:43
Bahçe Tarımı 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

2020 yılında yaşanan salgın birçok insanın ekonomisini sarstı ve bu durumda insanların zaten eğilimli olduğu garanti iş, garanti para fikrini daha da güçlendirdi ve memur olma hayalleri güçlendi. Türkiye’de memur olmak için adayların yapması gereken ise kamu personeli seçme sınavına yani KPSS’ye girerek özellikle kendi alanlarından atanmalarını sağlayacak puanları almaktır. Bu alandan atama konusu ise bazı bölümler için değişkenlik gösterse de ortak alan olan ve GK-GY yani genel kültür genel yetenek sınavına girerek alınan puan daha fazla kullanılmaktadır. Yine özellikle merkezi atamalarda bu puan türleri ile tercih yapılmaktadır. Peki adaylar kaç puan almalı? Kaç puan ile atamaları gerçekleşir? Bu sorunun cevabı tabi ki net değil çünkü yapılan sınavın durumu ve açılan kadrolar bu puanlara değişkenlik katabilmektedir. Yine de adaylara fikir vermesi amacıyla merkezi atamalar sonuçlandıktan sonra ortaya çıkan atama puanları listelerini yayımlamaya çalışıyoruz. İçeriğimizde KPSS 2020/1 merkezi ataması ile ortaya çıkan bahçe tarımı atama taban puanları listesi bulunmaktadır.

KPSS 2020/1 BAHÇE TARIMI ATAMA TABAN PUANLARI

Merkezi atamalarda açılan kadroların nitelik kodları bulunmaktadır ve bu nitelik kodlarına göre 3001 kodlu herhangi bir önlisans programı mezununun başvurabildiği kadrolar bulunduğu gibi alanlara özel kadrolar da bulunabilmektedir. Bahçe tarımı bölümü için bu kod 3087 nitelik kodudur ve bu kodu taşıyan kadrolara bahçe tarımı mezunları başvuru yapabilir.

2020/1 merkezi atamasında bahçe tarımı mezunlarının 3001 de dahil olmak üzere başvuru yapabileceği toplam 26 kadro bulunmaktaydı. Bu kadroların 18’i 3001 nitelik koduna sahip iken 3087 yani özellikle bahçe tarımı mezunlarının başvuru yapabildiği kadro sayısı 8 idi.

Bahçe tarımı mezunlarının en düşük puan ile yerleşme şansının bulunduğu kadro 74,957 puan ile kapatmış, yine bahçe tarımı mezunlarının yerleşme şansının bulunduğu kadroların içindeki en yüksek puan ile kapatan kadro ise 96,576 ile kapatmıştır.

Bahçe tarımı mezunlarının başvurma şansı olan kadrolara ait bahçe tarımı KPSS 2020/1 atama taban puanları listesinin tamamı aşağıdadır.

Memur olma sürecine dahil her konuda bilgi almak için forum sayfalarımızı ziyaret ederek tecrübe sahibi üyeler ve yöneticilerden faydalanabilirsiniz. Forum sayfalarımıza ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Yazımızı yayımlarken ÖSYM’nin resmi kaynaklarından faydalandık ve bahçe tarımı atama puanları listesini bu kaynaklardan derledik fakat bir değişiklik yapılması halinde ÖSYM duyuruda bulunacaktır ve bu duyuru herkes için esas olacaktır.

Yorumlar (0)
14
parçalı az bulutlu