Bankacılık ve Sigortacılık (Önlisans) KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Merkezi atama olan KPSS 2018/2 içinde bankacılık ve sigortacılık (önlisans) atama taban puanları kaçlardadır, bankacılık ve sigortacılık (önlisans) bölümü mezunları merkezi atamalarda hangi nitelik kodu ile atanabilir, bu kod ile atanabilecek kaç kontenjan bulunmaktaydı, bankacılık ve sigortacılık (önlisans) bölümü mezunları başka hangi nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapabilir, bankacılık ve sigortacılık (önlisans) bölümü için ayrılan toplam kontenjan sayısı kaçtı ve bu kontenjanlara yerleşmeler sonrası belli olan bankacılık ve sigortacılık (önlisans) atama taban puanları içindeki en küçük ve en büyük puanlar kaçtır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bankacılık ve Sigortacılık (Önlisans) KPSS 2018/2 Atama Taban Puanları

Memur olma hayali kuran adaylar KPSS’ye girdiler ve aldıkları puanları neticesinde KPSS 2018/2 merkezi ataması ile yerleştirmeleri gerçekleştirildi, bu yerleştirmeler sonrası ortaya çıkan önlisans atama taban puanlarını biz adaylara sonraki atamalarda yol göstermesi için derlemeye ve yayımlamaya devam ediyoruz ve işte bu şekilde oluşturduğumuz bankacılık ve sigortacılık (önlisans) mezunlarının yerleştiği kadrolara ait bankacılık ve sigortacılık (önlisans) KPSS 2018/2 atama taban puanları listesini yazımızın en altında bulabilirsiniz.

KPSS 2018/2 BANKACILIK VE SİGORTACILIK (ÖNLİSANS) ATAMA TABAN PUANLARI

Bankacılık ve sigortacılık (önlisans) mezunları merkezi atamalar içinde iki nitelik kodu ile açılan kadrolara başvurabilirler ve bunlardan birisi herhangi bir önlisans programı mezunu olma şartı taşıyan 3001 nitelik kodu ile tercih edilebilen kadrolarken diğeri ise 3175 nitelik kodunu taşıyan bankacılık ve sigortacılık (önlisans) ve benzeri bölümlere özel açılan kadrolara aittir.

Bahsedilen kadrolara ayrılan kontenjana baktığımızda KPSS 2018/2 merkezi ataması içinde bankacılık ve sigortacılık (önlisans) mezunlarının tercih etme şansı olan toplamda 13 kontenjan vardı. Bu kontenjanların 13’ü de herhangi bir önlisans mezunu olma şartını barındıran 3001 nitelik kodu için ayrılan kontenjanlarken 3175 nitelik kodu yani bankacılık ve sigortacılık (önlisans) ve benzeri bölüm mezunu olma şartı aranan kod için ayrılan kontenjan ne yazık ki bulunmamaktaydı.

Bankacılık ve sigortacılık (önlisans) mezunlarınun başvurabileceği tüm bu kontenjanların atama puanlarını incelediğimizde ise en düşük puan ile atamanın İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’ne (Şoför) (İzmir) 89,123 puan ile yapıldığı görünmektedir. Bankacılık ve sigortacılık (önlisans) bölümü mezunlarının yerleşebildiği kontenjanlar içindeki en yüksek puan ile atamanın ise Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’na (Bilgisayar İşletmeni) (Ankara) 97,420 puan ile yapıldığı görünmektedir. Bankacılık ve sigortacılık (önlisans) bölümü mezunu adaylar bu iki puan arasında veya en küçük puana yakın bir puan almaları halinde merkezi atama ile bir yerlere yerleşebilirler demek yanlış olmayacaktır.

Önlisans mezunları için merkezi atamalar, mülakat ile başvurulabilen kadrolar, dil sınavları, kamu personeli sınavları, bankacılık ve sigortacılık (önlisans) mezunlarının başvurma hakkı olan ilanlar ve bunlar benzeri tüm konularda var olan sorularınızı TERCİHİNİ YAP FORUM sayfalarına gelerek sorabilirsiniz.

* Yukarıda yer alan bilgiler ve bankacılık ve sigortacılık (önlisans) KPSS 2018/2 merkezi atamasına ait taban puanlarının listesi ÖSYM’nin resmi web sitesindeki bilgiler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklik olduğuda ölçme, seçme ve yerleştirme merkezinin yapacağı duyurular geçerli olacağı için kurumun resmi internet sitesini ve duyuruları takip etmeyi ihmal etmeyiniz.

** Bankacılık ve sigortacılık (önlisans) atama taban puanları listesinde yer alan bazı kadrolarda farklı nitelik kodları şartları, özel koşullar da bulunabilmektedir (Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.), bu özel koşulları incelemek için TIKLAYINIZ

*** Bankacılık ve sigortacılık (önlisans) bölümü ve diğer bölümler ile ilişkili önlisans bölümlerinin tamamına ait nitelik kodları için ilgili sayfaya BURADAN YÖNLENDİRİLEBİLİRSİNİZ, önlisans mezunları için ayrılan kadroların tamamı için de BURAYI KULLANABİLİRSİNİZ.

YORUM EKLE