Bilgi ve Belge Yönetimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​2019/2 merkezi atamalarında bilgi ve belge yönetimi kaç puan ile kapatmıştır, bilgi ve belge yönetimi mezunları hangi nitelik kodu ile atanabilir, KPSS 2019/2 merkezi ataması için bilgi ve belge yönetimi bölümüne kaç kadro ayrılmıştı, KPSS 2019/2 atamalarında bilgi ve belge yönetimi puanları en düşük ve en yüksek kaçta kalmıştır gibi soruların cevaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 13.03.2020, 13:45
Bilgi ve Belge Yönetimi 2019/2 KPSS Atama Taban Puanları

Devlette çalışabilmek için adaylar KPSS’ye girmek zorundadır. KPSS’ye giren adaylar kendilerini ilgilendiren puan türlerinde puanlar alır ve ilan gelmesini, atama yapılmasını beklerler. Aldıkları puanın bir yere yetip yetmeyeceği de adayların aklındaki en önemli sorulardan birisidir. İşte biz bu soruya net cevap veremesek de size biraz yol göstersin diye özellikle merkezi atamaların taban puanlarını yayımlamaya devam ediyoruz. Bu yazımızda KPSS 2019/2 bilgi ve belge yönetimi atama taban puanlarını vermeye çalıştık.

KPSS 2019/2 BİLGİ VE BELGE YÖNETİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Bilgi ve belge yönetimi mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik koduna açılan kadrolara başvuru yapabilmektedir. Bunlardan bir tanesi tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği 4001 nitelik kodu iken diğeri ise bilgi ve belge yönetimi ve türevi bölümlerin mezunlarının başvuru yapabildiği 4099 nitelik kodudur.

Bu nitelik kodları üzerinden 2019/2 merkezi atamalarında bilgi ve belge yönetimi mezunlarının başvuru yapabileceği toplamda 167 kontenjan bulunuyordu. Bunlardan 151 tanesi 4001 nitelik kodu ile yani her lisans mezunun başvuru yapabildiği kontenjanlarken kalan 16 tanesi ise 4099 nitelik kodu ile yani bilgi ve belge yönetimi ve türevi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara aitti.

Bu atamalar gerçekleştikten sonra puanları incelediğimizde ise bilgi ve belge yönetimi mezunu olarak (veya herhangi bir lisans programı mezunu olarak) yerleşen adaylara baktığımızda en yüksek puan ile atamanın 96,580 puan ile en düşük taban puan ile atamanın da 84,286 puan ile gerçekleştiği görülmektedir.

Bilgi ve belge yönetimi KPSS 2019/2 merkezi atama taban puanları listesinin tamamını aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Kamu kurumlarında personel olma, ÖSYM sınavları, kariyer planınız ve bunlar gibi aklınıza gelebilecek her şeyde destek alabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

*Bazı kadrolara atanabilmek için bazen bazı özel koşullar ve açıklamalar da bulunabilmektedir. Bunu ÖSYM’nin tercih kılavuzunda görebilirsiniz. Tercih yapmadan önce bunu mutlaka inceleyin.

**Yazımızda yer alan bilgiler ÖSYM’nin resmi websitesinde yer alan dosyalardan derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
18
açık