Biyomedikal Cihaz Teknolojisi 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Biyomedikal cihaz teknolojisi KPSS 2020/1 merkezi atama taban puanları kaçta kaldı? Biyomedikal cihaz teknolojisi mezunlarına kaç kadro ayrılmıştı?

ATAMA PUANLARI 31.12.2020, 19:06 06.01.2021, 10:39
Biyomedikal Cihaz Teknolojisi 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları genellikle KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı adını taşıyan sınava girerek girmeyi düşündüğü kurumun istediği puan türünde o kuruma girmeye yarayacak puanlar almaya çalışırlar. Merkezi atamalar için bu puan türleri Genel Kültür ve Genel Yetenek adını taşıyan testleri çözdükten sonra alınan puan türleridir. İşte bu puan türleri ile girebileceğiniz merkezi atamalar için belli bir puan almanız gerekmektedir ve bu puan alım sayısına, sınavın zorluğuna kolaylığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Yine de önceki yılların merkezi atama puanları adaylara fikir verebilmektedir ve biz de sizlere bu tip atama taban puanlarını listelemeye çalışıyoruz. Bu yazımızda KPSS 2020/1 atamaları içindeki biyomedikal cihaz teknolojisi atama puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİSİ ATAMA TABAN PUANLARI

Biyomedikal cihaz teknolojisi mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik kodunu taşıyan kadrolara başvurma şansına sahiptir. Bunlardan bir tanesi 3001 nitelik kodu yani herhangi bir önlisans mezununun başvuru yapabildiği kadrolara aitken diğeri ise 3035 nitelik kodu ile yani özellikle biyomedikal cihaz teknolojisi bölümü mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aittir.

KPSS 2020/1 ataması içinde de biyomedikal cihaz teknolojisi mezunlarının başvuru yapabildiği 20 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 18 tanesi 3001 nitelik kodlu kadrolara ait iken geri kalan 2 kadro ise 3035 nitelik kodlu biyomedikal cihaz teknolojisi mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlardı.

Biyomedikal cihaz teknolojisi KPSS 2020/1 atama taban puanlarının tüm kontenjanlar için kaçta kapattığının listesi aşağıdadır.

KPSS hakkındaki her şeyi danışabileceğiniz, paylaşımları okuyabileceğiniz forum sayfalarımızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

*KPSS 2020/1 merkezi atamasına ait biyomedikal cihaz teknolojisi atama taban puanları ÖSYM tarafından yayımlanan veriler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM’dir ve ÖSYM’nin yapacağı duyurular esas olacaktır.

Yorumlar (0)
21
hafif yağmur