Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı KPSS 2020/1 merkezi atama taban puanları kaçta kaldı? Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı için kaç kontenjan ayrılmıştı?

ATAMA PUANLARI 31.12.2020, 18:57
Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları genellikle KPSS yani Kamu Personeli Seçme Sınavı adını taşıyan sınava girerek girmeyi düşündüğü kurumun istediği puan türünde o kuruma girmeye yarayacak puanlar almaya çalışırlar. Merkezi atamalar için bu puan türleri Genel Kültür ve Genel Yetenek adını taşıyan testleri çözdükten sonra alınan puan türleridir. İşte bu puan türleri ile girebileceğiniz merkezi atamalar için belli bir puan almanız gerekmektedir ve bu puan alım sayısına, sınavın zorluğuna kolaylığına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Yine de önceki yılların merkezi atama puanları adaylara fikir verebilmektedir ve biz de sizlere bu tip atama taban puanlarını listelemeye çalışıyoruz. Bu yazımızda KPSS 2020/1 atamaları içindeki büro yönetimi ve yönetici asistanlığı atama puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI ATAMA TABAN PUANLARI

Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunları merkezi atamalarda iki farklı nitelik kodunu taşıyan kadrolara başvurma şansına sahiptir. Bunlardan bir tanesi 3001 nitelik kodu yani herhangi bir önlisans mezununun başvuru yapabildiği kadrolara aitken diğeri ise 3179 nitelik kodu ile yani özellikle büro yönetimi ve yönetici asistanlığı bölümü mezunlarının başvuru yapabildiği kadrolara aittir.

KPSS 2020/1 ataması içinde de büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunlarının başvuru yapabildiği 51 kontenjan bulunmaktaydı. Bunlardan 18 tanesi 3001 nitelik kodlu kadrolara ait iken geri kalan 33 kadro ise 3179 nitelik kodlu büro yönetimi ve yönetici asistanlığı mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlardı.

Büro yönetimi ve yönetici asistanlığı KPSS 2020/1 atama taban puanlarının tüm kontenjanlar için kaçta kapattığının listesi aşağıdadır.

KPSS hakkındaki her şeyi danışabileceğiniz, paylaşımları okuyabileceğiniz forum sayfalarımızı FORUM.TERCİHİNİYAP.NET adresi üzerinden ziyaret edebilirsiniz.

*KPSS 2020/1 merkezi atamasına ait büro yönetimi ve yönetici asistanlığı atama taban puanları ÖSYM tarafından yayımlanan veriler ışığında derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte sorumlu olan kurum ÖSYM’dir ve ÖSYM’nin yapacağı duyurular esas olacaktır.

Yorumlar (0)
13
parçalı az bulutlu