Çevre Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2019/1 çevre mühendisliği atama taban puanları kaçlarda kalmıştır, çevre mühendisliği mezunlarının atanabildiği kontenjanlar en düşük ve en yüksek kaç taban puanda kalmıştır, çevre mühendisliği atamaları hangi nitelik kodu ile yapılmaktadır, bu kod ile ataması olan kaç kontejan vardı, bu kod dışında çevre mühendisliği mezunları hangi kontenjanlara atanabilir, çevre mühendisliği bölümü mezunlarının atanabildiği kadro sayısı 2019/1 merkezi atamasında kaç adetti gibi soruların cevaplarına yazımıza göz atarak ulaşabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 07.10.2019, 13:12
Çevre Mühendisliği KPSS 2019/1 Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmak isteyen adaylar girdikleri bir sınavdan aldıkları puan ile 4 adet merkezi atama görmektedirler. 2018 puanıyla tercih yapılabilecek atamalardan biri olan 2019/1 yerleştirmeleri yapıldı ve ortaya bazı puanlar çıktı. Adaylara sonraki atamalarda fikir vermesi amacıyla biz de bu puanları bölümler için derlemeye devam ediyoruz. Yazımızda çevre mühendisliği mezunlarının yerleşebildikleri KPSS 2019/1 çevre mühendisliği atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2019/1 ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİ ATAMA TABAN PUANLARI

Çevre mühendisliği mezunu olarak tercih yapabilmek için iki farklı nitelik koduna bulunmaktadır. Bunlardan biri herhangi bir lisans programından mezun olan adayların başvuru yapmasını sağlayan 4001 nitelik kodudur ve diğeri de çevre mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarının başvuru yapmasını sağlayan 4677 nitelik kodudur.

Çevre mühendisliği mezunu memur adaylarının başvuru yapabileceği toplam 86 kontenjan mevcuttu. Bunlardan 79 tanesi 4001 nitelik kodu ile tüm lisans mezunlarının başvuru yapabildiği kontenjanlara ait iken geri kalan 7 kadro ise 4677 nitelik koduna yani çevre mühendisliği ve türevi bölüm mezunlarına ayrılan kadrolara aitti.

Puanlara baktığımız zaman ise çevre mühendisliği mezunu olarak merkezi atamalarda atanabilmek için alınması gereken en düşük puanın 2019/1 KPSS merkezi ataması için 90,372 olduğu görülürken en yüksek puan ile atamanın ise 99,024 puan ile yapıldığı ortaya çıkmaktadır.

2019/1 çevre mühendisliği KPSS atama taban puanları listesine ait görseller aşağıdaki gibidir.

KPSS, atamalar, açıktan memur ve işçi alımları, çevre mühendisliği mezunlarının başvurabileceği ilanlar gibi konularda merak ettiğiniz her şeyi tecrübe sahibi üyelerin ve yöneticilerin olduğu forum sayfalarımıza gelerek sorabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* İçeriğimizde yer verdiğimiz bilgiler ve çevre mühendisliği KPSS 2019/1 merkezi atama taban puanları tablosu ÖSYM’nin yayımladığı kılavuzlardan ve ÖSYM’nin resmi websitesindeki bilgilerden alınmıştır. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı son duyuru dikkate alınmalıdır.

** Kadrolara atanmak için bazı durumlarda özel şartlar ve açıklamalar bulunmaktadır.

Örnek: 7113: Son 5 Yıl İçerisinde KPDS/YDS En Az D Seviyesinde İngilizce Bilmek.

Bu özel şartları incelemek için BURAYA TIKLAYARAK ilgili dosyayı inceleyebilirsiniz.

*** Çevre mühendisliği bölümü ve diğer bölümlerin hepsine ait nitelik kodları için ilgili sayfaya yönlendirilmek için TIKLAYABİLİRSİNİZ, ayrıca lisans mezunları için ayrılan kontenjanların hepsini incelemek için de BURADAN yönlenebilirsiniz.

Yorumlar (0)
17
açık