Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

​​​​​​​Çocuk gelişimi ve eğitimi atama puanları KPSS 2020/1 içinde kaçla kapatmıştır, çocuk gelişimi ve eğitimi atamaları hangi nitelik kodu ile gerçekleşmektedir, çocuk gelişimi ve eğitimi mezunları başka hangi kod ile atanabilir, bu kodlara ayrılan kontenjan 2020/1 ataması içinde kaçtı gibi soruların cevaplarını ve KPSS 2020/1 çocuk gelişimi ve eğitimi atama taban puanları listesini yazımızın içinde bulabilirsiniz.

ATAMA PUANLARI 14.10.2020, 04:54
Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 2020/1 KPSS Atama Taban Puanları

Memur olmayı düşünen adaylar günümüz Türkiye’sinde KPSS’ye yani kamu personeli seçme sınavına girmelidirler. Tabi ki memur olmak için KPSS’ye girmek yeterli olmamaktadır. Adaylar mezun oldukları bölüme bağlı olarak belli bir puanı elde etmelidirler.

Merkezi atamalarda adayların alması gereken puan diğer memur alımlarına kıyasla biraz daha farklıdır. İşte biz sizlere fikir vermesi için bu puanları bölüm bazlı derleyerek sitemizde yayımlıyoruz. Bu yazımızda çocuk gelişimi ve eğitimi KPSS 2020/1 atama taban puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/1 ÇOCUK GELİŞİMİ VE EĞİTİMİ ATAMA TABAN PUANLARI

Çocuk gelişimi ve eğitimi mezunu olarak merkezi atamalarda atanmayı düşünen adayların iki farklı nitelik koduna sahip kadrolara başvuru yapması gerekmektedir. Bunlardan ilki 4001 yani herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodu iken diğeri ise 4148 yani çocuk gelişimi ve eğitimi veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabildiği kadroların nitelik kodudur.

2020/1 KPSS merkezi ataması için çocuk gelişimi ve eğitimi mezunu olarak başvuru yapılabilecek 115 kadro bulunmakta idi. Bunlardan 115 adedi 4001 nitelik kodu ile başvuru yapılabilen kadrolara aitken 4148 yani çocuk gelişimi ve eğitimi veya benzeri bölüm mezunlarının başvuru yapabileceği özel kontenjan bulunmamaktaydı.

KPSS 2020/1 çocuk gelişimi ve eğitimi atama puanları listesinin tamamı aşağıdaki gibidir.

[haber_oner alias="31328"]

KPSS, memuriyet ve bunlar gibi tüm konularda fikir edinmek, bilgi almak, paylaşımlarda bulunmak için aşağıda linkini paylaştığımız forum sayfalarımızı ziyaret edebilir ve birikim sahibi üyelerimiz ve yöneticilerimizden faydalanabilirsiniz.

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazı içinde yer verdiğimiz bilgiler ve 2020/1 KPSS çocuk gelişimi ve eğitimi atama puanları listesi ÖSYM tarafından yayımlanan bilgiler üzerinden derlenmiştir. Yapılacak bir değişiklikte ÖSYM’nin yapacağı duyuru esas olacaktır.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu