DHMİ KPSS 2020/2 Lisans Atama Taban Puanları

​​​​​​​KPSS 2020/2 atamasında DHMİ lisans için hangi unvanlarda kadrolar açıldı? Bu unvanlara yapılan yerleştirmelere göre DHMİ lisans atama puanları kaçta kaldı?

ATAMA PUANLARI 16.01.2021, 23:30
DHMİ KPSS 2020/2 Lisans Atama Taban Puanları

Kamu personeli olmak günümüz şartlarında oldukça kıymetli bir şey haline geldi. Devlet garantisi altında çalışmak, düzenli maaş almak, sabit bir kadro sahibi olmak bu çoğu açıdan belirsiz olan dönemde pek çok insanın tercihi haline geldi.

Ülkemizde kamu personeli olmak isteyen bireylerin de izlemesi gereken bazı yollar bulunuyor. Bunların başında da kamu personeli seçme sınavı yani KPSS adını taşıyan sınava girip atanmayı sağlayacak kadar puan almak geliyor.

Atanmayı sağlayacak puan konusu pek çok farklı değişkene bağlı olsa da merkezi atamalar için adayların aşağı yukarı kaç puan alması gerektiğine dair fikir edinmesi önceki yılların atama puanları tablolarını incelemesi ile mümkündür. Yazımızda KPSS 2020/2 içinde devlet hava meydanları işletmesi yani DHMİ’ye lisans mezunu olarak yerleşilebilecek atama puanları listesini bulabileceksiniz.

KPSS 2020/2 DHMİ LİSANS ATAMA TABAN PUANLARI

DHMİ şartlarından dolayı KPSS’ye giren pek çok adayın yerleşmek istediği bir kurum. Son merkezi atama olan 2020/2 içinde de DHMİ’ye farklı unvanlar ile alım yapıldı. Bu unvanlar; Arff Memuru, Apron Memuru, Mühendis, Stajyer Aım Memuru, Memur gibi unvanlar idi.

Bu unvanlar içinde herhangi bir lisans programı mezununun başvuru yapabildiği yani 4001 nitelik kodlu (bazı kadrolar buna ek olarak ek şartlar da taşımaktadır, örneğin YDS’den yeterli puan almış olmak gibi) kadrolar da bulunmaktaydı. Toplamda DHMİ’ye ayrılan kontenjan 90 idi ve bunun içinde 4001 nitelik kodunu taşıyan 31 kontenjan bulunmaktaydı.

Lisans mezunları için ayrılan kadrolara göre DHMİ KPSS 2020/2 lisans atama taban puanları tablosu şu şekildedir.

DHMİ ve benzeri kurumlara dair bilgi alabileceğiniz, KPSS ve benzeri sınavlar hakkında sorular sorabileceğiniz ve paylaşımlarda bulunabileceğiniz forum sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Forum sayfalarımıza ulaşmak için:

FORUM.TERCİHİNİYAP.NET

* Yazıda yer alan bilgiler ve tablo ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer alan kılavuzlar ışığında hazırlanmış olup yapılacak bir değişiklikte ÖSYM duyuru yapacaktır ve bu duyuru tüm adayları bağlayıcı olacaktır.

Yorumlar (0)
29
açık